| LeEu200 a întrebat:

As vrea ca fetele sa raspunda la intrebarea asta. Imi place de o fata si vorbesc cu ea prin mesaje cam de vreo 2-3 luni..glumim..vorbim despre lucruri in comun..imi povesteste despre ea, unele lucruri care nu i le-ar spune oricui..si eu ii povestesc ei lucruri si intamplari de ale mele..doar ca uneori imi vorbeste despre alti baieti si nu stiu ce sa cred. Cateva sfaturi va rog?

6 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sa ii spui direct ce simti pentru ea, cat de mult vrei sa o lungesti?

| sayWhaaat a răspuns:

Adica pustiule, friendzone.
Sfat? Cauta alta fata.

| Aimèeeee a răspuns:

Pai exista mai multe probabilitati.
Ori te considera un foarte bun prieten, ori ii place de tine dar nu stie cum sa iti zica si te intreaba de alti baieti ca sa stie parerea ta despre o fata. Fi sincer cu ea, spune-i ca o placi, sau cand va intalniti, sarut-o si mai departe te descurci ca esti baiat mare. happy

| C26 a răspuns:

Eu cred ca ea te vede pe tine un prieten bun, de incredere, si nu vrea o relatie cu tine happy si tocmai de aia iti si spune, si despre alti baieti etc happy
Adica stiu ca asa fac si eu laughing Cand cunosc un baiat si nu il vad mai mult decat un prieten foarte bun, si ma incred in el, ii povestesc multe chestii tongue Si nu la oricine.

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Pai...poate incerci o comparatie intre tine si baietii aia.Adica in mod subtil ii zici sa faca o comparatie si vezi daca te are mai sus sau nu ca ei.

| ralucaella28 a răspuns:

Daca chiar vrei sa fii cu ea spune-i direct si nu te mai lungi daca ea te considera doar un amic te va refuza daca nu s-ar putea sa ai o relatie serioasa!