| ioana_2416 a întrebat:

As vrea sa-mi spuneti daca credeti ca sunt sau nu insarcinata. La sfarsitul lunii decembrie, cam pe 20 am avut o joaca cu un baiat. El mi-a introdus degetul, iar eu i.am facut asa cum se zice >"laba":" dupa care, ma rog am terminat. Eu m.am dus sa ma spal pe maini la fel si el. Eu aveam absorbant zilnic pe chilot. Nu m-am spalat imediat acolo jos. Pe data de 10 ianurie seara mi-a fost rau, am vomitat, dupa care m-am dus si m-am bagat in pat. In seara aia nu am putut sa dorm cum trebuie deloc. Ba imi era cald, ba frig. Dimineata cand m-am trezit am mancat o lamaie pe stomacul gol dupa care am mancat ciorba si am luat un paracetamol, dar ciorba aceea am vomitat-ostraight face. In rest pe parcursul zilei mi-a fost mai bine. Pe 12 ianuarie m-am simtit mult mai bine si pe la pranz cam asa mi-a venit menstruatia. In februarie nu mi-a venit si pe la sfarsitul lunii mi-am facut un test de sarcina care a iesit negativ( era seara, am asteptat doar 3 minute si era de tip Barza). In luna Martie mi-a venit pe 4 si m-a tinut cam 5 zile. Pe la mijlocul lunii mi-am mai facut un test pentru ca eu tot cred ca sunt insarcinata. L-am facut intr-o dimineata si a iesit negativ( am asteptat de data asta 5-6 minute si nu stiu exact ce denumire avea.) Luna aceasta mi-a venit pe 10 si m-a tinut 4 zile, in a 5a zi mi-a mai curs putin de tot. Eu tot zic ca am burta mai mare, nu stiu, sa mai fac un test de sarcina? Totusi daca ar fi sa fiu insarcinata ar fi cam tarziu pentru avort.cum am socotit eu sunt 17 saptamani. Ziceti-mi va rog daca credeti ca sunt sau nu insarcinata. Astept raspunsuri cat mai repede.

14 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Daca erai insarcinata nu iti mai venea ciclu, sau daca iti venea iti venea doar o data, nu de 3 ori. Nu esti insarcinata. Am auzit ca primavara sunt schimbari hormonale, poate e din cauza asta

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

105 % nu ești însărcinată

| giuly a răspuns:

Clar eşti insărcinată. Vei naşte un copil cu cap de unghie. ^^

| Any a răspuns:

Daca vrei sa afli du-te la un ginecolog si acolo vei fi sigura dar dupa descrierea ta dupa 2 teste de sarcina si ambele au iesit negativ chiar nu ar trebui sa te ingrijorezi.

| Byencutsza a răspuns:

Normal ca daca ti'a venit ciclu de vreo 3 ori de atunci nu esti...ti se pare ca ai burta mare din cauza ca ai ramas cu o obsesie pentru chestia asta. Daca baiatu' nu si-a dat drumu sau mai ales daca nu si-a dat drumu' in tine nu esti gravuida sigur. Problema este ca ai ciclu neregulat si asta se intampla la 98% dintre femei stai linistita. Daca vrei ciclu regulat du-te la un ginecolog sa iti prescrie niste anticonceptionale sau ceva si se va regula.
Succes :*

| adela93 a răspuns:

100% nu esti insarcinata.

| Andreea357 a răspuns:

E ciudat dar daca nu a ejaculat in tine nu ai cum sa fii ...si voi sunteti prosti nu mai faceti glume proste site-ul asta e pentru a pune intrebari si a da sfaturi nu vedeti ca fata asta chiar e ingrijorata? clar nu esti stai linistita daca testele au iesit negative n-ai cum sa fii da na exista o posibilitate daca el sa masturbat inainte si a pus mana lui pe **** si apoi a bagat la tine in pasarica sanse sunt o gramada sa fii da cel imi bine e sal intreb daca a pus mana pe **** inainte sa tio bage tie daca nu stai linistita daca da consulta un medic! sper ca te-am ajutat papa

| Deea_2510 a răspuns:

Buna! Am citit cu atentie tot ce ai scris si eu cred ca tu nu esti insarcinata.nu ai avea cum mai ales ca ti-a venit ciclu. legat de burta.deoarece tu ai impresia ca esti insarcinata ai vedea ca iti e mai mare.dar poate doar te-ai ingrasat.nu esti insarcinata si nu mai trebuie sa iti faci alt test.stai linistita:* sper ca te-am linistit si ti-am fost de folos

| Eşarfăăă a răspuns:

Mă faci să râd. Nu am citit până la capăt pentru că am înţeles ideea.

Nu eşti. De la ce să fii? De la deget? Dacă ar fi aşa cred că numărul femeilor însărcinate s.ar dubla pe zi ce trece. Nu ai cum să fi însărcinată cu degetul.

Şi încă o chestie : cum mama naibii să nu vomiţi acea ciorbă după ce că înainte ai mâncat o lămâie şi după ai luat şi Paracetamol.

Mai gândiţi şi voi copii.

| Jojo_2758 a răspuns:

Draga mea,daca ai fi insarcinata ar trebui sa iti si intrat in vagin sperma, din cate ai scris tu mai sus reiese ca nu sti cum se fac copiii straight face. Deci este imposibil sa fi insarcinata, mai ales ca ai facut si testelewinking

| Danger a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine nu are ce sa ti se intample

| JUST1ANIME a răspuns:

@giuly asta a fost tare laughing)

SI Ioano, nu estiwinking

| ioana_2416 explică:

M-am gandit ca m-am atins cu mana murdara pe absorbant, pe chilot sau ca sa atins pe penis si dupa aia mi-a bagat degetul. Ca nu mai stiu daca mai intai mi-a bagat el degetul si dupa aia i-am facut eu lui.Nu stiustraight face. Am o obsesie pe tema asta pentru ca mama mereu imi zice ai grija nu stiu si din asteastraight face, pentru ca ea a facut primul copil la 17 ani. M-am uitat dupa poze cu femei insarcinate si am gasit o poza in care arata cum creste burta. Mi-am facut o poza la burta si am comparat-o cu o burta a unei femei care era insarcinata in 14 saptamani.semanastraight face. Am mai citit ca menstruatia poate sa apara peste sarcina chiar si mai mult timp. Dar acum mna. sper sa fie cum ziceti voihappy

| ioana_2416 explică:

Cristinutza1222 m-ai ajutat. pe el l-am intrebat de vreo 2 sau 3 ori si mi-a zis ca nu sa atins de sperma...