| Hellobello a întrebat:

In ianurie am avut un asa zis contact. Ciclul mi-a venit si in ianuarie si in februarie dar nu a fost la fel de mult ca inainte. In martie trebuia sa vina pe 19 si nu a venit nici acum. Asa ca ieri am facut un test de sarcina, dar l-am desfacut mai devreme decat trebuia, l-am tinut in urina vreo 3 secunda pentru ca asa scria pe cutie si a depasit putin limita de maxim. Asa ca am mai facut unul si azi. Cu a doua urina de dimineata, nu cu prima. De data asta l-am introdus imediat ce l-am desfacut, nu am trecut de limita de maxim si l-am tinut vreo 4-5secunde ca asa scria pe cutie. Am asteptat 4 minute si a iesit negativ. L-am facut corect? Ciclul nu imi vine acum din alte cauze si nu din cauza unei sarcini? Va multumesc ca ati citit pana aici

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a fi asigurata ca testele de sarcina au fost efectuate corect sau nu te invit sa accesezi urmatorul link in care este prezentat de un reputat medic ginecolog, intregul proces care trebuie urmat pentru a reusi sa efectuezi un test de sarcina in cele mai sigure si bune conditii incat rezultatul obtinut sa nu fie viciat, invalid. Succes! https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk&t=3s

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Da l-ai facut corect, nu esti insarcinata, testul confirma. ciclul iti intarzie din alte cauze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi ai avut contact sau un așa zis contact?rolling on the floor

| Hellobello explică (pentru anonim_4396):

Mi-a introdus degetele in vagin si probabil a avut putina sperma pe ele.(spun probabil pentru ca NU a ejaculat in mana si apoi mi-a bagat mie degetele, ci si-a atins penisul)

| Hellobello explică:

Si mai rai cu fiecare raspuns. Ai putea explica intr-un mod frumos ce ai de zis si gata. Nu trebuie sa-l faci pe cel care intreaba sa se simta atat de rau. De ce spui asta? Lumineaza-ma tu daca eu sunt asa proasta

| mihai69 a răspuns (pentru Hellobello):

Don't feed the troll!