| Ionut3222 a întrebat:

Atentie! Intrebare cu tenta sexuala si intima:

Salut!

Am o mica problema la penis:
In momentul in care penisul este in erectie, pielea este inca destul de multa si sta stransa intre sfarsitul penisului si sfarsitul preputului, sta asa "cocolase". Problema este ca in timpul actului sexual si atunci cand incerc sa folosesc un prezervativ, acea piele usor, usor aluneca pe preput si imi este foarte greu sa folosesc un prezervativ fara ca erectia sa "moara".

Acum am intrebarea:

Singura solutie este circumcizia? Nu exista vreo crema care sa redea elasticitatea pielii?

Altceva la care m-am gandit, sa nu mai afectez contructia penisului in fata unde pielea este subtire si sensibila, nu pot consula un medic plastician si sa tai unpic din pielea ce se regaseste la baza penisului (acolo inspre corp) 2cm asa, si sa o coasa? Astfel automat pielea ar deveni mai elastica si as primi acelasi rezultat ca si cum as tine eu cu dewgetul pielea trasa in timpul actului sexual, ca pielea sa nu mai curga inapoi pe preput.

Multumesc in avans, astept un raspuns... sunt cam in lipsa de informatii si as vrea sa evit o circumcizie ne-necesara.

Răspuns Câştigător
| Marcris9008 a răspuns:

Cel mai bine consulta un medic plastician, in astfel de cazuri doar el iti poate furniza informatii corecte

1 răspuns:
| Soryny a răspuns:

Ai rezolvat ceva cu meciul estetician?
Cam aceeași problemă am și eu, vreau sa evit circumcizia, doar dacă se poate tăia un pic din excesul de piele?