| rainclouds a întrebat:

Aveam un an si o luna impreuna si ne-am despartit. Ne mai certasem... am avut si o pauza si e din vina mea. Sunt gelos si vreau sa schimb asta... cum sa fac sa-i demonstrez ca ma pot schimba? Ea deja nu mai vrea sa fim impreuna, crede ca nu ma pot schimba. Dar stiu ca trebuie sa existe un mod prin care sa-i recapat increderea si sa-i demonstrez ca pot fi si altfel.

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E foarte greu sa te schimbi si sti si tu asta!

| fabiola a răspuns:

Cere-i sa-ti ofere aceasta sansa, roag-o sa te ajute si daca te iubeste cu adevarat ...va accepta!

| Dizzydizz a răspuns:

Lol
nu se poate
daca ma crezi ca am treqt si eu prin astahappy
Si m -a refuzathappy
Deci cerei ultima sansa.Sa o faca pentru iubirea care e intre voi doi. Daca nu va impacati si nu te iarta nu te merita.
Scuza ma ca iti zic asta dar asa este:\
Daca iubesti ierti tot.si esti dispus sa o iei de la capat mereu

| Linda a răspuns:

Trimite-i o scrisoare si spune-i in situatiile care au fost cu scantei cum te-ai purta diferit daca s-ar mai ivi. De genul, poti sa vorbesti cu alti baieti, poti sa iesi la mese cu colegii de serviciu, etc.

| hamsterx a răspuns:

Vorbeste cu ea. daca ati fost atat timp impreuna e clar ca va iubeati. e imposibil ca dupa atata timp sa nu mai vrea sa te asculte.deci spune`i si ei ce ne-ai spus noua aici.prin fapte ii vei demonstra, spune`i sa-ti mai acorde putin timp, iar in viitor relatia voastra va fi ca in vremurile bune, bineinteles si cu straduinta ta.multa bafta:*

| Deea a răspuns:

Spune`i ca meriti macar o sansa sa-i demonstrezihappy
Daca nu vrea incearca sa te porti cat mai fumos posibil cand esti in jurul ei.
Mult succes!

| udarb a răspuns:

Schimbarea de care vorbesti tu consta in fapte nu in vorbe. Trebuie sa ii demonstrezi prin fapte ca te poti schimba. Dovedeste ca poti fi barbatul viselor sale.

| Me,myself & I a răspuns:

Schimba-te si apoi demonstreaza-i!

| Albert_9247 a răspuns:

Eu cred ca da este cu altul.

| rainclouds explică:

Cred ca e mai bine sa astept o luna sau doua, sa treaca timpul peste... sa se calmeze spiritele incinse si dupa sa revin si sa-i recunosc ca am gresit, ca a avut dreptate si ca nu voi mai fi asa in viitor deoarece m-am schimbat si am sa tin situatia sub control in caz de se investe din nou o probleme. Si am sa-i multumesc pentru ca m-a avertizat de atatea ori inainte sa ma paraseasca... ceea ce altele nu cred ca ar fi facut-o. Ce spuneti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-i recaperi increderea,
sa-i arati cit de mult o iubesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ce cuplu are certuri, dar asta nu inseamna ca trebuie sa se paraseasc

| cypy a răspuns:

Mey baiatule. o luna e cam putin pentru faze din astea.eu cred ca sa ceri unei persoane sa se schimbe cel mai tampit lucru. e dificil.is prea multe pretentzii ca sa faci asta.si eu trec de 4 luni si ceva prin asa ceva zilnic si e greu tare.la fel.gelozie ca mai faceam cate o poza cu o colega.sau ca mai luam cate una in brate fara sa fac nimic raised eyebrows totusi. daca n`ai incercat la timp sa scapi de obiceiuri thinking nu stiu. e cam naspa situatia.priveste partea buna a lucrurilor : nu`i nici prima nici ultima! las`o dreq de treaba.

| iulia_5013 a răspuns:

Pai.in primul rand, daca e vorba de o schimbare trebuie sa o faci pentru tine, nu pentru altcineva. daca n-ai putut sa te schimbi in tot acest timp, nu cred ca ai putea acum.si gelozia e ceva ce tine de caracter, nu te poti schimba, doar daca sa "ameliorezi" asta.Si eu sunt o persoana geloasa si nu am avut probleme cu fostii mei pentru asta, daca te iubeste te accepta asa cum esti.si la urma urmei cine nu e un pic geloslaughing) nu e nimic rau in asta, numai sa nu exagerezi. dar macar incearca si zii ca oricine merita o a2-a sansa.sa incerci ca nu ai nimic de pierdut.si chiar daca nu vrea si nu vrea poti sa o iei de la capat cu altcineva, succes:*