| lidiaflorin a întrebat:

Acum eu m-am impacat cu iubitu meu dar nu stiu cum sa-l schimb ca l-am facut prea gelos. Asta numai din vina mea, el nu mai are incredere in mine. De cate ori ne-am certat a fost din vina mea si nu stiu cum sa ii recapat increderea. Iubitul meu esti capricorn si eu sunt schimbatoare, de fapt eu sunt foarte schimbatoare acum vorbesc frumos acum nu mai vorbesc. Asa nu mai stiu ce sa mai fac. Poate ma ajutati voi?

Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

Capricorn si ...schimbatoare? N-am auzit de zodia asta...big grin

7 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

De ce sa-l schimbi pe el daca, dupa cum spui, tu esti de vina de fiecare data?! Ai grija, cat de curand o sa te schimbe el pe tine...cu alta!

assiris
| assiris a răspuns:

Pai "ai avut o jucarie pe care ai stricat-o". E mai greu sa o repari, mai ales ca la unii gelozia este boala grea. Am avut si eu o prietena, care m-a facut gelos in citeva ocazii si i-am spus PA! Nu sunt gelos din fire dar nici nu ma pot juca cu sentimentele cuiva si mai ales cu ale mele. Daca te mai joci mult si nu iei treaba in serios, o sa b\vina o vreme cind vei vrea sa fii "normala" si nu vei mai avea cu cine. Daca nu esti capabila de o relatie serioasa cu Florin nu-l mai chinui.

| LuS[z] a răspuns:

trebuie sa-l iei cu frumosul sa-i fi alaturi in momente dificile sa-i mai faci din cand in cadouri si mai multe...

| mariazet45 a răspuns:

Dupa cum spui tu aici ar trebui sa te inteb CU CINE VREI SA-L SCHIMBI? pentru ca prea esti obsedata ca e prea gelos. Cand exista certuri intr-o relatie vina este a amandurora. Nu poti sa te certi singura. Primu pas e acela in care nu te mai culpapiliza. Din cauza ta e gelos, din cauza ta te certi, tu esti prea schimbatoare, asta doar ce ai zis tu dar cred ca mai sunt; din cauza ta intarzie la munca, din cauza ta nu poate iesi cu prietenii, tu esti vinovata de toate si el e sfantu duh.Intr-o relatie fiecare trebuie sa faca tot ce sta in putinta sa-i fie bine celuilat, ori tu nu esti decat vinovata. Ti-ai pus intrebarea ca toate acestea s-au intamplat si din cauza lui? Asta daca ar fi sa cauti vinovati faptul ca nu mai are incredere inseamna ca l-ai tradat pentru asta poate e vinovat si el, poate ca ti-a dat motive, poate nu ai crezut ca relatia o sa mearga. Tot ce trebuie sa faci e sa incerci sa te calmezi sa incerci sa vorbesti frumos si calm, sa aveti o discutie in care sa va spunsti fiecare ce va apasa si ce trebuie sa faceti in viitor. Daca nu va accepta acest lucru cred ca nu neincrederea e de vina ci poate faptul ca vrea sa incheiati aceasta relatie si nu stie cum sa faca. Cel mai simplu e sa te faca sa te simti vinovata pentru tot. E mai simplu si nu trebuie sa faca prea multe pentru asta. Incearca sa ai procupari comune sa iesiti cat mai mult la ptreceri numai impreuna si sa-i dai de inteles ca nu te intereseaza nimic mai mult decat persoana lui. MULT SUCCES

| monicaclaudia a răspuns:

Eu zic ca daca vrei sa il schimbi nu e persoana pentru tine. unu tine la celalat pentru ceea ce reprezinta.
el e prea gelos pai daca i-ai dat motiv ca sa fie acum nu mai poti ca sa te plingi. poti doar ca sa te comporti in modul in care el sa aiba iar incredere in tine si sa nu mai aiba motiv de a fii gelos. si restul vine de la sine daca el tine la tine si tu la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti idioata! dk realizezi toate treburile astea cum poti sa zici ca vrei sa il schimbi pe el? dk te schimbi o sa isi recapete si el increderea in tine! DAAA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e "iubitu " tau trebuie sa vb frumos si calm cu el sa nu o ia ca pe un atac, si el o sa'si recapete increderea in tine dar nu in 2-4 zile sa fim seriosi ii trebuie timp, dar sa speram ca tu nu te uiti si dupa altii. Si daca chiar il iubesi si ai planuri de viitor ar trebui sa fi mai atenta cu el si la randu lui si el tongue.