| DoriB20 a întrebat:

Aveam un crush pe un coleg de-al meu super dragut,frumos,popular (nu cu fetele ci pur si simplu de gasca) dar am aflat ca are prietena si am renuntat. Insa,s-au despartit iar acum de ceva timp am observat ca sta pe langa mine foarte mult ba chiar m-a invitat sa iesim si s-a suparat cand l-am refuzat. Problema e ca atunci cand vine sa vorbim, ma pierd, imi pierd cuvintele ca un copil rusinatlaughing Ce pot face sa fiu mai calma in preajma lui si care ar fi semnele ca el de fapt nu ma place si vrea doar o relatie de colegialitate pentru ca nu-mi dau seama? (E foarte serios si nu e genul cu replici de agatat sau de la care sa fie evident ca te place pentru ca are mult bun simt.)

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| CinevaCuCeva a răspuns:

Fii atentă! Sfaturile astea vin de la un băiat, o să fie tare dubios, dar te ajută.
In primul rând, faptul că după despărțire prefera sa stea mai mult cu tine înseamnă doua lucruri:
-inseamna că poate caută un refugiu în prietenia cu tine, deci ai șanse foarte mari sa fii urmatoarea lui iubită
-doar trage de timp până poate se împacă cu tipa aia
In cazul primei variante nu trebuie să faci nimic, ci doar sa fii tu însuți. Oare te întrebi de ce, dar întotdeauna eu ca băiat am fost atras de fetele mai rușinoase, mă ales când vorbesc cu mine deoarece înseamnă că nu vor să spună ceva ce nu-mi convine. Poate pare stupid și ai văzut peste tot răspunsul ăsta, dar fă primul pas. In cazul tău, mereu individul/persoana care are un crush pe cineva trebuie să facă primul pas. Dacă vrei un semn ca să-ți dai seama dacă și el te place fă niste glume proaste la o anumită durată de timp. Dacă îți dai seama când râde din bun simț sau din aceleași motiv pentru care te pierzi in discuția cu el, vei avea un avantaj imens.
Sper că te-am ajutat, mult succes!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din moment ce te-a chemat sa iesiti clar te place intr-un fel sau altul, de ce ai refuzat?

| corbulalbrosu a răspuns:

Accepta invitatia lui de a iesi in 2 la o plimbare. Nu va trebui sa faci nimic iesit din comun. Va trebui sa te comporti pur si simplu exact asa cum esti si simti TU, in conformitate cu principiile tale etico-morale. Succes,!