| Hyperion7 a întrebat:

Azi am un răspuns pentru întrebările multora de aici
https://www.facebook.com/share/v/b6w6DwkHyJMStBCK/
Voi ce părere aveți? Are sau nu dreptate?:-?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Ai dreptate cu asta, eu ma refer la ce zic ei, am privit prin prisma lor faza cu "e smecher daca.". Si eu sunt de parere ca am o partenera care-mi place si aia e, imi ajunge.
Ca daca arati bine si asa, nici nu e nevoie sa ai 100 de femei sau barbati ca stii dinainte ca ii poti avea, deci te poti oricum considera smecher dupa mintea lor.

Dar real esti norocos/norocoasa, nu smecher, ca natura a dat fizicul acela cu care ai 101 parteneri daca ai vrea.

Pai eu nu am zis? Ca multi barbati vor sa domine femeile si le considera sub ei, de aia le fac cum le fac daca se duc cu mai multi.

Cu parasitul am zis asa ca idee ca aia frumos/frumoase te parasesc si se p pe tine, si de aici vorba ta, crime, batai, etc.

23 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu are dreptate! Si un barbat e smecher daca s-a culcat cu 100 de femei ca inseamna ca e frumos rau (ca la asta se cam rezuma, daca nu arata atractiv nu-l vor alea ca e cuminte si destept).

Dar si o femeie care s-a culcat cu 100 e smechera ca inseamna ca si ea arata bine, altfel nu se uita nici dracu la ea.

Nu stiu de ce se face diferenta, ca fiecare e smecher pentru ca au fizicul foarte atractiv, deci sunt egali.
Asta e o conceptie tampita a barbatilor ca vor ei sa le domine si sa fie doar a lor, de aia le fac c.rve. Si ca alea ii pot parasi oricand daca fac ei figuri.

| Hyperion7 explică (pentru Mosotti):

Uite,eu cred că tu nu ai dreptate, cel puțin nu în totalitate.
Un exemplu tâmpit, dar destul de întâlnit.
Te duci la magazin și iei o banana sa faci ovăz cu fructe dimineața.Toate bune și frumoase, iei banana, mănânci micul dejun.A doua zi te duci și iei mai multe banane, sa ai de rezerva.Cand vrei sa îți faci iar micul dejun preferat, observi că o banana are o ciupercă bizară. Decojesti toate bananele și observi că toate au aceasta ciuperca.
Deși tu ai dorit bananele sa îți faci de mâncare, toate erau infestate cu ciuperca.
Morala:Mai mult nu e tot timpul mai bun.
Poți avea 100 de femei,dar experiențele cu toate nu va fi la fel ca atunci când ai avea o experiență doar cu una.
Asta cu frumusețea nu e ceva general valabil.
Poți avea mulți bani sau pur și simplu agresezi mai multe fete sexual,nu înseamnă că toate acele experiențe vor fi și plăcute,de exemplu.

Din punctul meu de vedere,eu consider că mai bine ai o experiență unică,cu o femeie care te înțelege și nu râde de tine daca nu ai erecție atunci sau care nu te face sa te simți ca naiba când ejaculezi precoce,decât să ai experiențe diverse cu femei diverse,unele care râd de ăla micu,altele de fața ta,iar altele de experiența ta sexuala.
Și mai consider că nici bărbații și nici femeile nu sunt cool pe partea asta,ci din contra,mai cool e sa păstrezi o căsnicie mai mulți ani,cu cineva care chiar te iubește (nu tip convențional,că alea nu sunt luate în calcul)

Legat de ultimul paragraf,te contrazic pe deplin,încă mai sunt destui bărbații care cred că femeile lor sunt doar niste obiecte și că le aparțin pe deplin.
Sunt multi isterici, geloși,posesivi,asta pentru că majoritatea provin din familii destrămate,cu problemele, iar chestia asta se răsfrânge asupra adultului.
Legat de chestia cu părăsitul, nu e atât de ușor precum pare, că dacă ar fi atât de ușor, n-ar mai fi totuși atâtea cazuri de violenta domestica.

| Hyperion7 explică (pentru Mosotti):

Sa zicem că m-ai convinsbig grin

| Mosotti a răspuns (pentru Hyperion7):

Pai asta e realitatea. Pana la urma nu e meritul aluia ca se duce cu 100 femei sau barbati, e meritul naturii, ca fara fizic poate face el/ea orice ca degeaba.

Fizicu ala atrage automat.
Ca si ala "aaa eu am invatat, uite ce am ajuns", pai ai invatat ca ai avut mintea data de sus si ai folosit-o, altfel invatai un cacao.
Capacitatea e nativa, acumularea de experienta si cunostinte se face daca ai acea capacitate, nu tu iti dai acea capacitate.

Ca asa multi vroiau inainte de 89 sa ajunga ingineri (era un job onorabil, nu faceai mare lucru, sal mare, la caldurica, toti isi dadeau palaria jos in fata ta ca atunci f putini studiau ca era fac pe bune), dar cand baga nasu` prin mate si altele, ii ia ameteala si chiar daca repeta de 50 ori nu pricep mare lucru de acolo nici cu 5 meditatori.

"Eu am vrut.", ai vrut daca aveai cu ce sa vrei.
Si eu vreau sa bat 10 insi dar.voi pierde daca nu am arme la mine, ca asa fara nimic n-am nici o sansa.

Multi isi atribuie merite care de fapt nu exista.

Asa si la relatii.
"Uite, eu stiu sa ma comport, sunt barbat.", pai. daca asa esti alfa normal ca in mod natural faci asta, o faci fara sa-ti pui problema.
Dar ia fa cand nu esti mai nimic, sa vedem iese?

| Hyperion7 explică (pentru Mosotti):

Într-adevăr,aspectul poate cântări destul de mult.

Cat despre învățat,da și asta, dar adaug și faptul că da, toți avem creier, dar nu multi știm să îl și folosim într-un mod eficient, de exemplu.

Și în ziua de azi e valabilă chestia aia cu prinsul greu la căpățână, sa știi.

Într-adevăr.

Probabil că nu

| Mosotti a răspuns (pentru Hyperion7):

Pai fizicul e cheia in atractie deci cantareste f mult, fara ala nu mai conteaza restul, am mai tot zis dar multi nu prea pricep, zic la general.
Cont celelalte doar daca fizicul trece ca proba.

Daca am eu un merzan caruia nu poti sa-i pui combustibil de nici un fel (fizicul la om), cu toate dotarile (celelalte calitati la om), il iei?
Dar daca poti sa-i pui, atunci te mai int ce tapiterie are, ce casetofon, ce volan, tabla..etc. Apoi mai merge o tapiterie mai asa, un volan mai asa, doatarile alea nu-s eliminatorii ca sursa de combustibil.

Avem toti creier dar structura lui e diferita, nu e la fel, ca si procesoarele, arata la fel dar nu-s la fel.
Ca ala care are cap, automat o sa-si foloseasca capul ca observa de mic ca prinde repede multe, ca invata f bine, etc.
Si cand vede ca merge brici in ceva, automart continua pe acel drum, o sa stii clar cum sa folosesti.

Cand zici "nu stiu sa-mi folosesc creieru", e ca nu prea are acel om creier cine stie ce! Altfel nu mai ajungeai sa-ti pui problema asta.

Nu stiai ce capacitati ai daca nu erau probate, adica daca nu te duceai la scoala, daca nu vedeai in societate aia si aia, etc, atunci ca.
Dar si atunci, odata constient de capacitati, stiai tu ce sa faci.

| Mosotti a răspuns (pentru Hyperion7):

Ai dreptate cu asta, eu ma refer la ce zic ei, am privit prin prisma lor faza cu "e smecher daca.". Si eu sunt de parere ca am o partenera care-mi place si aia e, imi ajunge.
Ca daca arati bine si asa, nici nu e nevoie sa ai 100 de femei sau barbati ca stii dinainte ca ii poti avea, deci te poti oricum considera smecher dupa mintea lor.

Dar real esti norocos/norocoasa, nu smecher, ca natura a dat fizicul acela cu care ai 101 parteneri daca ai vrea.

Pai eu nu am zis? Ca multi barbati vor sa domine femeile si le considera sub ei, de aia le fac cum le fac daca se duc cu mai multi.

Cu parasitul am zis asa ca idee ca aia frumos/frumoase te parasesc si se p pe tine, si de aici vorba ta, crime, batai, etc.

| carevaescu a răspuns:

Sexualitatea nestructurată de un cod moral bine pus la punct e doar o expresie a laturii animalice. Da, suntem și niște animale, dar hai să nu fim doar animale.
Într-adevăr, orice principiu moral este o construcție artificiala, inclusiv monogamia. Dar de fapt toată viața ne este structurată de construcții artificiale, de la legislație până la platforme media. Chiar și limba pe care o vorbim este o construcție artificiala.
Scopul principiilor morale este sa asigurăm stabilitate societăților in care traim, dar și nouă ca persoane cu minte si emoți. Dacă ignoram moralitatea care ar structura sexualitatea, ea fiind o latură fundamentală existentei umane, de ce ne-am mira de gradul inalt și ascendent al instabilității emoțio-cognitive al nostru și/sau a persoanelor din jur? De ce ne-am mira de volatilitatea ascendentă a societății noastre?

| Xox0 a răspuns:

Personal, nu cred ca barbatii sunt genetic monogami, iar aia care sunt, sunt putini la numar.
Un alt lucru invatat e acela ca pentru barbati sexul e o nevoie, iar pentru femei e o placere, exceptie perioada cand intra la ovulatie. Barbatii pot face sex zilnic, pe cand o femeie nu.
Sa nu se mai spuna de egalitate intre sexe d.p.d.v fizic, deoarece e o aberatie. In societate, ok. Merita si femeile sa fie vazute puternice, sa fie vazute in pozitii de lider, sa fie platite cu aceeasi norma pentru aceeasi munca s-a.m.d.
Lasand asta, treaba asta cu monogamia, e un construct social.

| dullcat a răspuns (pentru Xox0):

Generalizezi fara rost.Cunosc femei care ar face sex zilnic si cunosc si barbati care nu fac sex zilnic.Deci? Sex de nevoie? Nu mai spune.laughing) Oamenii fac sex pentru placere, nu de nevoie.Ca daca se simtea ca naiba, provoca durere sau scarba etc. iti spun eu ca toti am fi renuntat de mult la aceasta nevoie.

| Xox0 a răspuns (pentru dullcat):

Poti tu si femeile alea sa faceti sex zilnic fara saturatie? Bravo voua!

| dullcat a răspuns (pentru Xox0):

Nu am zis nimic de mine, pastreaza-ti felicitarile pentru contexte adecvate.

| Xox0 a răspuns (pentru dullcat):

Pare ca ai raspuns doar de dragul de a ma contrazice.

| dullcat a răspuns (pentru Xox0):

As putea spune acelasi lucru acum, mai ales ca raspunsul meu era la general, nu despre mine.

| Xox0 a răspuns (pentru dullcat):

Ai putea spune ca ce? Tu ai inceput sa contrazici.
Lasand asta, da, sunt oameni si oameni la fel cum, cu totii avem pareri personale. Dar nu trebuie sa fim toti neutri si sa nu vorbim din experiente proprii. Ca doar interbatorul asta pare sa vrea, iar eu am mentionat ca vorbesc din perspectiva mea, nu?

| dullcat a răspuns (pentru Xox0):

Contrazic mereu atunci cand generalizarile sunt toxice.Deal with it.Iar OP stie foarte bine parerea mea despre subiectul deschis.

| Xox0 a răspuns (pentru dullcat):

Oh, but i am dealing with it. Just hoping you're not going ape ***.

Stai linistita, si eu cunosc femei nebune dupa sex, si poate trebuia sa mentionez asta in raspunsul initial. Am vorbit despre majoritatea, da, si despre faptul ca anatomic vorbind, barbatii au libidoul mai mare decat cel al femeilor. Cum si sunt multe cercetari facute, despre cum o mare parte din barbati isi pierd atractia fata de femeia lor dupa o vreme si sexul are o parte din vina. E creierul de primata. Sunt proiectati sa insarcineze cat mai multe femei.

| dullcat a răspuns (pentru Xox0):

Ape ce? laughing De faza de primate am trecut de mult.Dar continua sa crezi ce doresti.Atractia fata de partener e influentata de zeci de factori, pe langa sex.

| Xox0 a răspuns (pentru dullcat):

Nu te-am jignit, ci a fost o presupunere. Citeste de doua ori inainte sa comentezi, ca vad ca-ti place sa ai ultimul raspuns.
Si am inteles ca faci parte din categoria cu libidoul mare. Stai calma.
Si nici nu cred ca ai o relatie de lunga durata adica de peste 5 ani sa intelegi cu adevarat referintele. Vedem atunci daca te mai iei tu cu aberatii din astea cu factori si altele.

| Hyperion7 explică (pentru Xox0):

Da,se poate spune și așa

| Hyperion7 explică (pentru dullcat):

Într-adevăr,sexul nu este o nevoie, ci, mai degrabă, e un medicament care vine și cu alte beneficii pe lângă, deci da.

| Miruna333 a răspuns (pentru Xox0):

Dar ce le opreste femei din a nu face sex zilnic? Doamne fereste laughing Mai degraba femeile pot face zilnic, si pe unii nu prea i-ar tine zilnic

| Mosotti a răspuns (pentru Xox0):

Si la barbati si la femei sexul de o placere, e o nevoie ca aduce placere.
Si femeile tinere fac sex zilnic, alea normale la bibilica, simt nevoia sa faca, alea cu probleme nu, si barbati la fel.

Ca de aia il fac si femeile si barbatii de placere, nu de nevoie fara placere.
Nu e ca la foame ca poti manca orice si daca nu-ti place doar ca te arde stomacul, acolo e doar o nevoie.

| dullcat a răspuns (pentru Xox0):

Ultimul cuvant? Ti-l las cu placere.Adevarul e ca plang in fiecare noapte pentru cand lumea de aici nu ma crede.laughing) Sunt adult, nu am niciun motiv sa mint.Iar tu nu esti nici primul si nici ultimul care vorbeste aiurea, deci carry on.