| xXxLoGaNxxxxx a întrebat:

BA ajutati-ma! cum fac muschi pe piept, abdomen si la maini? dau o funda mare big grin

19 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

BAAAAAAAAAA! ia-ti o carte in ambele maini si le citesti cand pe una cand pe alta, iar cand oboseste neuronul o lasi pe piept, o sa vezi ce tare vei deveni laughing

| Stefanyax0 a răspuns:

Pai daca vrei sa faci muschi acasa. fara sa dai banii pe sala. incearca sa ridici gantere.si cum nai din alea inceraca niste flacoane de 2 sau 1 litru depinde cum poti.pline cu apa. si ridica si u cum vezi pe youtube. cauta acolo exercitii musculare.
sau mai poti face flotari.pentru patratele pe burtica cate 100 de abdomene pe zi. 20 dimineata cand te trezesti. 60 la amiaza. 20 seara si genoflexiuni.si cauta u pe youtube o sa te ajute mai mult decat pot eu :p. Succes

| Cosmin86 a răspuns (pentru Stefanyax0):

Nu face nimeni muschi acasa, decat pierdere de timp

| Stefanyax0 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai încercat măcar? un coleg face flotări în fiecare seară și arată trăsnetbatting eyelashes. Dacă nu vrei așa atunci du-te la sală că altă soluție nu găsești, ce îți putem face noi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Stefanyax0):

1. nu eu am pus intrebarea
2. flotari in fiecare seara = supra-antrenament. muschii pieptului au nevoie de cel putin 5-6 zile de odihna dupa un antrenament intens. Pectorali adevarati cum au sportivii se fac la sala, cu 1 antrenament / saptamana. Exercitii zilnice = progrese mediocre.

| ralfy123 a răspuns:

Conteaza si inaltimea adica daca esti mic de statura si mai slab nu te apuca pentru ca poti ramane mic (nu te mai dezvolti), dar poati face baschet pentru a creste si exercitii de ajuta mult eu asa fac am 12 ani si 1, 74 si am muchi destui de mari adica vin de la antrenamente/campionate si ma pun sa fac exercitiile.
Exercitiile trebuie facute treptat, in timp vei dobandi o masa musculara mai buna.

| tiranul a răspuns:

Cară saci pe mâini. Poate îți dă cineva și niște parai pentru asta și fci mușchi garantat.

| qwertylovet a răspuns:

BAAAA! laughing Vrei muschi ha? ia ascultama eu am 14 ani si de 1 luna tot ridic bidoane cu apa dimineata, duparasa, seara, atunci ti se contracta corpul sif aci muschi nu conteaza de care bidoane 2l, 4l. cam vrei tu. incepe cu catw 15 pe seara dupa 30. ect. si asa sa fac lika a boss! laughing

| xXxLoGaNxxxxx explică (pentru qwertylovet):

Sunt dezavantaje daca fumezi, consumi alcool si tragi droguri? (alcool si drog rar, doar fumat in fiecare zi)?

| qwertylovet a răspuns (pentru xXxLoGaNxxxxx):

Pei. Nu Nu sunt. stai linistit.

| CGA93 a răspuns:

Flotari, tractiuni si abdomene frate, la greu, mananca bine si tine-te de antrenamente si o sa vezi si rezultate. P.S. oricat de disperat esti sa iti creasca muschii repede, nu apela la proteine steroizi si alte prostii, iti fac rau...

| Cosmin86 a răspuns (pentru CGA93):

De cand iti fac proteinele rau?

proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, suplimente ( prafuri ). Toate sunt foarte bune pentru o nutritie sanatoasa

| CGA93 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu ma refer la proteinele din alimente, vorbim strict la pastilele de tot felul care se pot cumpara, cel mai bine e sa fi natural. Si sa stii ca chiar se pot face "muschi" si acasa, eu de exemplu numai acasa am lucrat, antrenamente pentru skandenberg, si a dat rezultate si pentru masa musculara. Dar in fine fiecare face ce vrea happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru CGA93):

1. si proteinele din suplimente sunt foarte ok, folosesc de ani de zile si am o sanatate foarte buna
2. faci skandenberg? din ce oras esti, la ce club esti legitimat?

| CGA93 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok bv ma bucur pentru tine, eu am zis sa.i dau un sfat bun ca nu puteam sa.i zic baga proteine ca sunt bune, i.am zis ce am crezut mai bine dar acum sigur e in ceata din atatea contradictii. Nu sunt legitimat nicaieri dar ma antrenez cu Daniel Chivu su cu multi din zona Pitestiului.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CGA93):

Proteinele chiar sunt bune. Citeste si tu articole scrise de medici in domeniu :
http://www.doctor.info.ro/concentratele_proteice.htm

Bine, vorbesc de suplimentele de calitate, alea scumpe, nu de porcarii ieftine care nu au nici macar aviz medical si FDA.

Stii ca si oameni care nu fac sport iau proteine? In special cei care au un stil de viata agitat si nu au timp sa manance cum trebuie, si decat sa aiba deficit de proteine si vitamine, iau suplimente ( concentrate proteice si vitamine & minerale ).

| Iulian_Ploscariu_1993 a răspuns:

BAAA daca vrei muschi numai de aratat bine aici nu ma bag intreaba pe altcineva.Dar muschii pentru forta si care arata se fac doar cu exercitii adica : intr-o zi faci 100 abdomene urmatoarea zi 150 si-asa mai departe nu iti sugerez sa te duci pana la 400rolling on the floor si la brate 20-30 de flotari si tot mai multe in fiecare zi.Succes BAAA!rolling on the floor

| Cosmin86 a răspuns (pentru Iulian_Ploscariu_1993):

Cu ce ai spus tu se face rezistenta, nu muschi.

Flotarile sunt pentru piept, nu pentru brate.