| DROOOOPy a întrebat:

Ce pot face, ca sa fac muschi la abdomen, picioare si maini?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Da, ma documentez de ANI DE ZILE, ca sunt pasionat de acest domeniu.

Vrei sa spui SUPLIMENTE CU PROTEINE, nu proteine simplu.

Si suplimentele tot din mancare sunt facute ( lapte, zer, albus de ou, soia, etc. ).

Pune mana si citeste serios :
http://www.doctor.info.ro/concentratele_proteice.html

proteine pentru muschi de la sala = MANCARE CONCENTRATA, tot mancare sunt.

Si ce NAIBA treaba au cu testosteronul? Le confunzi cu STEROIZI sau alte substante de doping.

N-a citit O CARTE in viata lui, dar imi spune mie sa ma documentez.

8 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Mergi la sala, sau antreneaza-te acasa daca ai ceea ce iti trebuie. Dar flotarile si abdomenele sa nu lipseasca, in fiecare zi trebuie facute. Si mai ales nu lua proteine, doar te umfla si peste cativa ani daca continui ramai ipotent!

| Eastwood a răspuns:

Proteine pentru muchi ratatule ce te fac sa-ti creasca muschii ce le iei special de la sala, mai mergi si documenteaza-te!

| Eastwood a răspuns (pentru Cosmin86):

In primul rand nu trebuie sa vorbesti asa, poate ca nu sunt bine documentat dar am auzit de la altii, voiam doar sa ajut!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Eastwood):

Pai bun, hai s-o luam logic.

AIci e un articol scris de MEDICI SPECIALISTI :
http://www.doctor.info.ro/concentratele_proteice.html

mai gasesti peste 100.000 de articole scrise de medici specialisti si de institutii de renume.

Intre un MEDIC SPECIALIST in nutritie, proteine si alte suplimente si un copil de la care "auzi", dupa cine te iei?

Si alta lamurire, tu le confunzi cu STEORIZII, de la aia chiar devii impotent, pentru ca steroizii blocheaza productia de TESTOSTERON a organismului ( introducand testosteron din exterior - adica steroizi anabolici - corpul nu mai produce si de aici rezulta problemele cu potenta ).

Proteinele ( de fapt aminoacizii din proteine ) repara fibrele distruse de antrenament. Asta e rolul lor : refacerea fibrelor.

p.s. : vezi ca si chestia cu "abdomene zilnice" e tot o prostie de copii mici, buna sa-ti strici coloana in zona lombara, abdomenul se lucreaza de 2 ori pe saptamana.

Flotari poti sa faci zilnic, dar o sa-ti afecteze recuperarea dupa antrenamente.

| suculete12 a răspuns (pentru Eastwood):

Si daca tu auzi aberati te apuci sa dai sfaturi la oameni? laughing) suplimentele=mancare concentrata

| Eastwood a răspuns (pentru suculete12):

laughing))

| Cosmin86 a răspuns (pentru Eastwood):

Da, ma documentez de ANI DE ZILE, ca sunt pasionat de acest domeniu.

Vrei sa spui SUPLIMENTE CU PROTEINE, nu proteine simplu.

Si suplimentele tot din mancare sunt facute ( lapte, zer, albus de ou, soia, etc. ).

Pune mana si citeste serios :
http://www.doctor.info.ro/concentratele_proteice.html

proteine pentru muschi de la sala = MANCARE CONCENTRATA, tot mancare sunt.

Si ce NAIBA treaba au cu testosteronul? Le confunzi cu STEROIZI sau alte substante de doping.

N-a citit O CARTE in viata lui, dar imi spune mie sa ma documentez.

| LoVeLe a răspuns:

Antrenamente, mancare sanatoasa, diete
P.S: De ce vrei sa ai muschi la picioare si la maini? o.O