| Criss003 a întrebat:

Ba imi da de inteles ca ma place, ba imi da de inteles ca nu... eu ce sa mai cred? de 4 ani il cunosc si de 3 ani imi place de el. am mai stat cu un baiat, dar nu a durat. ne-am despartit pentru ca mereu aparea el in gandurile mele. si asta vara un baiat destul de dragut s-a tot tinut dupa mine. si mereu se da la mine. toti din gasca noastra mi-au spus ca ma place, dar el mi-a zis ca ma vede doar ca pe o prietena. ceilalti mi-au spus ca ii e frica de un refuz. nu imi e asa indiferent dar tot ma gandesc la baiatul ala. de fiecare data cand vorbesc cu alt baiat si deschide capitolul love ii dau de inteles din prima ca nu vreau prieten. eu ma gandesc de 3 ani la baiatul alacrying((( ce pot sa fac sa il uit, sau sa il fac gelos... o sa merg la o onomastica si o sa fie si el si baiatul care se da la mine. vreau cat mai multe sfaturi. plssscrying(( si amandoi ba imi dau de inteles ca ma plac, ba ca nu. ce sa mai cred? cum pot sa ii fac gelosi pe amandoi? dau funda la cele mai multe sfaturi si iedi, si la restul voturi

9 răspunsuri:
| Criss003 explică:

Bine. las faza cu gelozia.

| Anonyymus a răspuns:

Nu fa gelos pe nimeni, si o fata ma placea pe mine de 3 ani (si eu pe ea) si pana la urma intr-o seara am vorbit, si mi-a zis ca ii place de mine.si pentru ca mi-a placut si mie de ea ne-am pus impreuna.

Iti zic sa ii spui ca il placi si daca si el te place iti va zice acelasi lucru

| Criss003 explică (pentru Anonyymus):

Curiozitate: ce anotimp erA?

| Criss003 explică (pentru Anonyymus):

I'am mai zis. nu a zis nimic. a schimbat subiectul si dupa aia mi-a spus ca suntem diferiti, dar am auzit ca se lauda ca sta cu mine

| Anonyymus a răspuns (pentru Criss003):

Ce anotimp era cand?laughing

| MAMYNYTO a răspuns:

Da mi s-a intamplat si mie.Te sfatuies sa te horarasti pe care l-ai vrea pentru ca cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde niciunul. Apoi stai de vorba cu el sincer fara sa-ti fie frica de un raspuns negativ. Succes.

| Mephisto666 a răspuns:

Daca te refuza un baiat nu este capat de lume

| OnlyABadJoke a răspuns:

Un prim sfat ar fi ca cu gelozia nu rezolvi nimica. Al doilea, baiatul care "se da la tine" incearca sal ignori si baiatul de care iti place intra in vorba cu el, cautati subiecte comune si incetu cu incetul o sa se aproprie de tine. Acuma mult SUCCEShappy