| FeliciaStc a întrebat:

Băieți, e adevărat ca unele femei sunt mai "strâmte " iar altele mai "largi"? Eu am iubit de 2 ani de zile și e primul cu care am făcut-o, n-am avut in pat alt bărbat in afara de el și mi-a spus, după ce l-am întrebat de ce dureaza asa mult sa se termine (durează chiar si 1 h jumătate si a devenit destul de aiurea, chiar insuportabil, dureros) ca nu sunt cum trebuie de strâmtă, ca aproape nu simte nimic (si nu este deloc "mic") și ca alte fete cu care a făcut sex, care nu au fost virgine și au avut chiar mai mulți parteneri in pat, au fost mult mai strâmte decât mine. Eu știu ca mărimea vaginului nu are legătura cu câți parteneri ai avut sau de câte ori ai făcut sex, pentru ca ea rămâne aceeași chiar și după o naștere. Deci care sa fie problema la mine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La consum de "ceva". Iarba, prafuri sau altceva. Si spun asta pentru ca fac niste legaturi: un barbat care iti spune in față ca din cauza ta el termina greu, ca nu simte nimic personal in consider un bădăran. Si daca el este asa fata de tine, poate face lucruri pe care tu sa nu le cunosti.
Împreunarea a doua persoane, ca sa nu o numesc sex pentru ca sexul e altceva, trebuie sa fie ceva profund. Un schimb de energii intre cei doi. iar cand "sexul" este adus la acest nivel intre cei doi, nu mai poate fi vorba de "gaura prea mare". Într-o extremă, un barbat care e prea exictat de tine, de persoana ta, care te doreste, termina pana sa apuce sa o bage, doar se freaca de tine. asta intr-o extrema am mai zis. Ca de asta auzi de ejaculare prematură. Termenul asta a iesit din cauza bărbaților care sunt prea încinsi sa zic asa.
In cazul tau, ori nu e atras deloc de tine si sta cu tine din alte interese ori baga ceva care il face sa dureze mai mult.

Ceea ce ti-am spus sa nu vreau sa iei personal, poate ca ma înșel din cauza ca nu cunosc situatia. Nu as vrea sa bag cearta intre voi asa ca te rog analizeaza foarte bine ceea ce citesti si compara daca am sau nu dreptata fara sa te pripesti.

Va doresc multă iubire! happy

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca nici tu nu „cooperezi" in acele momente. Nu exista acel click, nu o face din placere, daca dureaza asa de mult.

| mihai69 a răspuns:

Da, există diferite tipuri de vaginuri - și mai largi, și mai strâmte, la fel cum există și mai multe feluri de penisuri, groase ori subțiri.
La voi se pare că s-a nimerit cazul cel mai defavorabil: el subțire și tu ceva mai "primitoare".
Încercați alte poziții (pe la spate, tu deasupra), poate ajută. De asemenea, există și niște manșoane din silicon pentru "îngroșarea" organului. Puteți încerca unul.

| Sofer a răspuns:

Încă nu am nimerit femei strâmte la vagin. Doar largi.

| Floridori a răspuns:

Structura vaginului difera, este adevarat si nu este in functie de cati parteneri ai avut.Dar experienta poate juca un rol important dar in favoarea "posesoarei de vagin" happy
Vaginul este un muschi si poate fi exercitat. Drept exemplu, ai exercitiile Kegel, folosite foarte des in randul femeilor insarcinate sau care deja au nascut.Ti le recomand. Poti incerca sa contracti muschii vaginului im timpul actului sexual gasind un ritm care sa va incite pe amandoi.
Alta problema este ca poate actul vostru sexual a devenit o rutina.
Stii atunci cand femeile zic ca nu conteaza marimea penisului, important este sa stie ce sa faca cu el? Se poate aplica si in cazul vaginului.Pentru ca unele doar isi desfac picioarele si cam atat...
Ideea intr-un act sexual este sa participe amandoi, este o experienta care trebuie sa implice toate simturile.
In afara exercitiilor pentru muschiul vaginal si jocuri in care il contracti si il relaxezi in timpul actului sexual, iti recomand sa cauti pe internet (ideal ar fi sa le inventati voi dar poate nu este atat de multa imaginatie) "jocuri" mai senzuale, cum sa va stimulati zonele erogene, pozitii noi, preludii mai lungi, sex oral (reciproc) etc.Propune-i sa faceti ceva diferit si inainte de penetrare, cautati sa va excitati reciproc cat mai mult folosind ceea ce am enumerat mai sus.Si nu ma refer neaparat la jucarii (de exemplu eu nu sunt adepta) sau lucruri extreme dar intreaba-l ce i-ar placea, gandeste-te ce fantezii ai si tu si incercati sa le puneti in practica, pe langa exercitiile Kegel care sunt foarte simple si utile.
In cazul in care exista disconfort din cauza unei posibile uscaciuni vaginale, iti recomand o crema pentru aceasta problema si o poti achizitiona intreband in farmacie.Ideala ar fi o lubrifiere naturala, dar hidratarea cu creme vaginale ajuta.Cu toate ca parerile sunt impartite, eu personal, nu ti-as recomanda lubrifiantele folosite in timpul actului sexual (de genul celor pe care le gasesti si in supermaket) pentru ca tu deja avand o mica problema cu muschiul vaginal, rezultatul va fi unul negativ. (Bine, eu personal nu prea sunt de acord cu ele oricum dar poate ca unora le place.Insa in cazul tau, ele vor da o senzatie de "mai larg" pentru ca penisul va aluneca mult mai usor in vagin si frictiunea va fi minima).
Daca doresti sa ma intrebi absolut orice, imi poti scrie si in privat si cu mare drag, voi incerca sa te ajut.
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e el intr-o stare diferita de cea normala, motivul pentru care si termina greu laughing) alta explicatie nu exista.

| FeliciaStc explică (pentru anonim_4396):

La ce te referi?

| FeliciaStc explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult, sa știi ca uneori are ochii ciudați dar credeam ca e din cauza ca nu doarme, și de câteva ori am simțit un miros ciudat la el in camera, dar nu știu ce sa cred dacă consuma ceva sau nu? Poate lua de câteva ori, dar așa zilnic? După ce pot sa îmi dau seama mai bine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FeliciaStc):

Intrebarea principala este daca tu il iubesti pe el cu adevarat. Si daca il iubesti cu adevarat atunci trebuie sa fi pregatita pentru o cursa lunga de "sacrificii" pe care va trebui sa le faci pentru ca relatia voastră sa meargă. Adica asta înseamnă sa sa taci, sa vorbesti, sa asculti, sa fii de ajutor persoanei in nevoie. Dar ca sa faci asta trebuie sa îl ierți si sa nu-i ti in socoteala ce ti-a zis. Ridica-te deasupra lui prin felul in care tratezi situatia si nu-i tine in seama toate lucrurile...

Daca eu acum iti spun despre cum e cand ai fumat iarba iar apoi tu începi sa urmărești asta la el nu o sa faci decat sa creezi o cearta pentru ca el nu va recunoaste, tu probabil te vei enerva si asta ar insemna inceputul razboiului si sfarsitul relatiei peste ceva timp.
Dai timp. Incearca sa discuți deschis cu el, creaza-i un mediu in care el sa se poata deschide la tine, sa simtă ca daca ti-ar vorbi nu l-ai judeca, nu încerca sa il opresti daca o face pentru ca asta din nou va aduce un conflict, va crede ca nu il înțelegi...
Cred ca asta ar fi un prim pas daca vrei sa rezilvi ceva. Daca esti credincioasa roaga-te sa ti se pregătească un moment in care sa poti vorbi deschis. Spune-i ca te frământă ce iti spune legat de relatia din pat, ca ai observat ceva ciudat la el si ca n-ai cum sa nu vorbesti asta cu el, ca vrei ca el sa fie sincer cu tine si ca lucruile intre voi sa nu mai fie ca pana acum.

Of, ceea ce iti spun tie de fapt acum imi spun mie să stii. In multe momente eu n-am fost asa fata de soțul meu. Si mereu mi-a transmis ca asta are nevoie de la mine ca totul sa meargă bine. Pentru ca suntem oameni si greșim. si cel mai des privim la greseala celuilalt in loc sa ne vedem propria greseala.
Iti doresc succes si daca vrei poti sa imi mai spui cum a mers.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru FeliciaStc):

La consum de "ceva". Iarba, prafuri sau altceva. Si spun asta pentru ca fac niste legaturi: un barbat care iti spune in față ca din cauza ta el termina greu, ca nu simte nimic personal in consider un bădăran. Si daca el este asa fata de tine, poate face lucruri pe care tu sa nu le cunosti.
Împreunarea a doua persoane, ca sa nu o numesc sex pentru ca sexul e altceva, trebuie sa fie ceva profund. Un schimb de energii intre cei doi. iar cand "sexul" este adus la acest nivel intre cei doi, nu mai poate fi vorba de "gaura prea mare". Într-o extremă, un barbat care e prea exictat de tine, de persoana ta, care te doreste, termina pana sa apuce sa o bage, doar se freaca de tine. asta intr-o extrema am mai zis. Ca de asta auzi de ejaculare prematură. Termenul asta a iesit din cauza bărbaților care sunt prea încinsi sa zic asa.
In cazul tau, ori nu e atras deloc de tine si sta cu tine din alte interese ori baga ceva care il face sa dureze mai mult.

Ceea ce ti-am spus sa nu vreau sa iei personal, poate ca ma înșel din cauza ca nu cunosc situatia. Nu as vrea sa bag cearta intre voi asa ca te rog analizeaza foarte bine ceea ce citesti si compara daca am sau nu dreptata fara sa te pripesti.

Va doresc multă iubire! happy

| tzionut a răspuns:

Sunt femei cu vagin larg sau stramt la fel cum exista barbati cu penis mai lung, mai scurt mai subtire sau mai gros. Fiecare e altfel. Aici nu ai ce face.
Ceea ce poti face e sa iti antrenezi muschi vaginului (da e posibil) ca sa strangi penisul partenerului in timpul actului sexual, lucru care va spori placerea acestuia, si impicit finalizarea mai rapida.
Sunt o groaza de exercitii pe net, trebuie doar sa cauti si sa exersezi.

| Stegman a răspuns:

Dupa nastere vaginu nu prea mai ramane la fel, fie se mareste fie se strange depinde cum te coase dr dupa ce te rupi sau te taie iei sa iasa copilul. In timpul actului eu cred ca nu isi prea da interesul prietenul tau se gandeste la cai verzi si nu la tine. Poti sa strangi si tu vaginul sa te simta mai bine

| Timidul1 a răspuns:

Nu e nici o problema, fiecare om este diferit, vaginul tau e ok, si da nu are treaba daca ai facut cu 1 sau cu mai multi barbati sex, poti vorbi si cu un specialist iti va spune acelasi lucru, bafta.