| RAY a întrebat:

„Barbati urati, ratati au pretenti mari"?

am gasit acest citat pe un site unde se vorbea despre un studiu care demonstra faptul ca barbati urati au pretenti mai mari chiar si ca barbati draguti

Răspuns Câştigător
| Xelon a răspuns:

Ce vrei si tu?
Toti avem dreptul sa visam laughing

| RAY explică (pentru Xelon):

Corect asa e, vad cu ochii mei ca asa e, barbati urati vor numa miss world

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Povesti,nu cred asa ceva. Poate ai luat din context numa ce ai vrut tu.In general si nu doara barbatii, deci femei barbati incep sa aiba pretentii din ce in ce mai mari odata cu trecerea anilor.Deci cu cat esti mai batran cu atat pretentiile tale vor creste in ce privesc relatiile cu o femeie/ barbat dupa caz.Ai pretentii doara daca esti milionar, atunci da indiferent cum ai arata vrei femei frumoase laughing bune.Acum depinde si de cine a facut acel studiu, dara realitatea este ca nu-i asa deloc. Experienta de viata te face sa devii asa de pretentios, dara uiti atunci un lucru si anume ca nu mai ai 20 de ani laughing In rest orice ar spune careva is basme.

| Freya1 a răspuns:

Este un citat al lui coco chanel ceva de genu "cu cat barbatul este mai ratat cu atat pretentile lui fata de femei creste" sau ceva de genu.
Este un citat care imi place mie pentru ca am observat (nu la toti dar...) ca aia mai ratati din multe puncte de vedere (nu urati neaparat ci fara realizari) au pretenti mai mari deoarece se gandesc si spera ca prin femeia de langa ei sau fameia de langa ei va putea sa ii ajute sa se realizeze.Sa fie ea mai desteapta, mai frumoasa, mai independenta, mai bogata, ca sa ii aduca niste banefici si lucruri pe care el nu le-a putut face.

| munteanuionvictor a răspuns:

E adevărat pentru o bună parte din ei.

| Xelon a răspuns:

Nu doar baietii sa stii, de exemplu vara mea(nu e frumos sa o vorbesc, dar nah) nu e o frumusete, dar are niste pretentii de diva, e virgina la 20 de ani, da nu pentru ca nu ar fi avut 'petitori', pur si simplu nimeni nu a fost destul de bun pentru ea laughing)