| Jameson a întrebat:

Bogat fara iubire sau sarac iubind? De ce?

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună!
Păi... eu zic că între a avea bani şi iubirea, iubirea e mai importantă. Dar. mă refer la toate felurile. Adică. şi la cea prietenească. Poţi avea toţi banii din lume, dar dacă n-ai cu cine îi împărţi..pare inutil. E rău să fi singur.

19 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Sarac iubind... ce folos au banii daca nu esti iubit? tot singur te vei simtihappy

| madyddd a răspuns:

Banii au devenit la fel ca sexul, nu te poţi gândi la nimic altceva dacă nu îi ai şi dacă îi ai te gândeşti numai la ei. laughing
Dupa parerea mea banii nu pot cumpăra dragostea, dar îţi îmbunătăţesc poziţia de a negocia dragostea.
si daca banii nu ne fac fericiti atunci ne pot consola consola atunci când nu suntem. big grin

| Swallow a răspuns:

Am ramas la fel de naiva - sarac iubind. La ce folos banii daca nu vei sti niciodata ce e dragostea, cum e sa ai pe cineva alaturi care sa te iubeasca cu adevarat?! Banii poti sa-i cistigi cu efort sis traduinta chiar daca esti sarac, important e sa iubesti, no?! happy

| Mao a răspuns:

În ambele cazuri suferi, măcar în al doilea nu suferi singur.

| Dumnezău a răspuns:

Bogat fara iubire, pen' ca-s arghirofil, iar pe asa-zisa iubire nu dau doi bani. Daca am bani, nu imi mai trebuie foarte multe, prin bani ajung la ce doresc, iar iubire nu doresc.

| IMC90 a răspuns:

Bogat fara iubire

Pentru ca, sarac si iubind risti sa te trezesti sarac si cu buza umflata laughing Pe cand, daca esti bogat si ai creier nu risti asa ceva.

| KARINA2012 a răspuns:

Sarac iubind, sunt idealista, asta e. Un bogat fara iubire nu e decat un orb pe un drum fara sens. Un sarac iubind are privilegiul de a pasi pe drumul puritatii morale.
''Cel ce nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata."
Se spune ca tot dragostea este aceea care ii face pe oameni sa se simta egali.

| Paulla a răspuns:

Prima variantă. N-am nevoie de iubirea altora, iar cu banii necesari pot face atâtea lucruri...
Oamenii care chiar nu pot trăi singuri sunt victime ale societăţii. Sunt atâtea lucruri mai intense, mai vaste, mai interesante da' voi nu le puteţi vedea, pentru că refuzaţi să priviţi în ansamblu şi vă axaţi pe nimicuri. Uitaţi că omul e tot animal şi funcţionează tot pe baza instinctelor. Atâţia oamenii mor fără să trăiască, atâtea sentimente inhibate... Vise dom'le, vise.

| MasterYoda a răspuns:

Cum e mai bine, sa stai singur in vila sau sa n-ai unde te ****?

| alexandrag a răspuns:

Eu zic putin bogat, putin sarac si putin iubind. Ce e prea mult (iubire, saracie bogatie) STRICA!

| mat31new a răspuns:

Gresita intrebarea, degeaba iubesti daca nu esti iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarac iubind. Daca esti bogat dar nefericit, nu ai rezolvat nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bogată fără iubire. Dacă am bani, pot să îmi găsesc mai uşor dragostea şi să trăiesc mai bine astfel încât să nu simt nevoia dragostei.

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai întors şi tu, Ana, sau ai venit doar aşa, să treci rapid prin revistă ce mai este pe aici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

M-am întors pentru două săptămâni, că sunt la ţară şi aici am calculator cu internet.

| AlescandraM a răspuns:

Bani intretin dragostea!

| mrburel a răspuns:

Mda..asa ziceam si eu sarac si iubind si daca vine unu la voi cu in teanc de bani sa vedeti ce va f*teti iubirea in gura pentru ei...Normal ca bogat fara iubire...Ati uitat ca iubirea te face sa suferi?sad

| RafaelTaru a răspuns:

Stiu ca multi or sa zica sarac iubind dar eu incerc sa fiu sincer si realist si zic bogat fara iubire (un raspuns anormal)

| HamHam12ani a răspuns:

Ambele de ce? nu stiu.