| Rx5hnS a întrebat:

Bun. So intrebare si situatie de clasa a 7-a. Anul trecut am cunoscut un tip. Am devenit cumva amici. Si credeam ca ma place ca de fiecare data cand vb cu el prin mesaje imi trimitea zambete, imi lua apararea, mi-a carat si o punga odata. Si intr-o seara, eram mai ametita si i-am trimis mess daca ma place. A zis nu, dar a trimis zambet la sfarsit. Mie nu-mi place in felul ala ci voiam relatie mai mult ca nu am mai avut una reala de 2 ani, nu o combinare pentru 2 saptamani si tipu e de treaba si de incredere plus ca daca ma placea, mi-ar fi fost rusine sa il resping.
Toate prietenele mele erau sigure ca ma place, ba chiar am vorbit si cu prietenii lui si ziceau ca are crush pe mine. I-am spus ca il plac prin mesaje si el m-a dat in friendzone. Dar nu mai vorbeste cu mine, doar cateva cuvinte mi-a spus de atunci, legate de faculta. (3 saptamani).
Ce sa fac sa indrept lucrurile? Sau e totul gata? Ce credeti?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

El niciodata NU a avut si nici NU a simtit fata de persoana ta o atractie sentimentala. In relatia existenta intre voi doi, el s-a manifestat prin cel mai tipic mod de prietenie, amicitie pe care tu si prietenele tale l-au confundat si au considerat ca fiind sentimente de dragoste sau iubire. Dar se pare ca v-ati inselat iar el s-a retras ca semn ca NU mai doreste sa provoace confuzie in continuare.

| Ana7807820 a răspuns:

Daca vrei sa ajungi sa postezi pe FAKEBOOK poze cu tine cu burtica, nu ai decat sa te combini cu el.
Dar se pare ca acest baiat are capul pe umeri si nu e interesat sa aiba o relatie cu o fata cu 6 ani mai mica decat el.
Propun sa gandesti ca el.

| Rx5hnS explică (pentru Ana7807820):

Nu am mentionat ce varsta avem. Why people trag concluzii pripite? Avem 19 ani amandoi.