| Animaaaa a întrebat:

Bunã ziua. Simt ca imi bate ceva in abdomen in partea dreapta. Pana acum nu am simtit niciodata, mi-a crescut putin burta, dar imi e foarte moale, nu e deloc tare, mananc la fel, am ciclu regulat, doar ca am niste dubii. Am facut test de sarcina, a iesit negativ, nu cred sa fiu insarcinata, ce parere aveti? Si de multe ori am dureri mari in partea dreapta a abdomenului. Multumesc, astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din pacate DA, pot sa reapara chisturile daca tratamentul nu a fost bine ales sau nu a fost folosit pe intreaga durata planificata. Din cauza functionarii incorecte in continuare a glandelor endocrine, reapar dereglarile hormonale, ceea ce favorizeaza reaparitia sindromului SOPC, si producerea chisturilor pe ovare. Trebuie sa te prezinti la o consultatie atat endocrina cat si ginecologica. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea sa ai o afectiune de natura medicala a vreuneia dintre organele interne. In astfel se situatii cel mai indicat sfat de urmat o reprezinta consultatia efectuata de medicul tau de familie. Multa sanatate!

| Animaaaa explică (pentru corbulalbrosu):

Mulţumesc...şi in urmã cu un an am avut chist ovarian s-ar putea sã reaparã?

| Animaaaa explică (pentru corbulalbrosu):

Mulţumesc mult, aşa am sã fac

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Animaaaa):

Din pacate DA, pot sa reapara chisturile daca tratamentul nu a fost bine ales sau nu a fost folosit pe intreaga durata planificata. Din cauza functionarii incorecte in continuare a glandelor endocrine, reapar dereglarile hormonale, ceea ce favorizeaza reaparitia sindromului SOPC, si producerea chisturilor pe ovare. Trebuie sa te prezinti la o consultatie atat endocrina cat si ginecologica. Multa sanatate!

| Ghita_Alina_1980 a răspuns:

Exact asa simt si eu..am ciclu regulat si la fel tot timpul...sa fie sarcina?