| moopiedoopie a întrebat:

Aceasta este o intrebare mai mult pentru. baieti? Voua ce fel de fete va plac (ma refer la aspectul fizic)? Am observat ca aspectul fizic este extrem de improtant si asta ma cam ingrijoreaza. Am impresia ca nu sunt destul de frumoasa si de aceea baietii nu ma abordeaza. Eu nu am sanii mari si nici fundul mare (poate asta este problema?). Sunt micuta (155 cm si 47 kg) dar am o fata draguta si ma ingrijesc. Poate ca nu am fundul imens si nici sanii destul de mari dar cred ca la inaltimea si greutatea mea sunt destul de ok? Sunt si timida. Multe persoane spun ca baietii prefera fetele timide...parerea mea este ca nu prea e asa...

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se vede ca esti fata.Nu toti baietii vad doar aspectul fizic la cineva de sex opus.Chiar daca asta ar fi primul criteriu la care se uita toti.Am vorbit si eu cu destule fete dragute la viata mea.Dar comportamentul si inteligenta lor lasa mult de dorit.Iti vei gasi si tu pe cineva in timp.

| Purec a răspuns:

Poti atrage baietii prin 2 lucruri:

1. Daca esti o persoana cu un fizic extraordinar, si atragi priviri doar pentru ca arati bine ( Din pacate, sau din fericire, aici nu este cazul tau)
2. Mai poti artage foarte multi baieti daca ai tu asa o fire mai "zbuciumata", daca esti mai sigura pe tine si mai increzatoare, sa stii ce vrei ( iar nu cred ca este cazul tau, ai spus chair tu ca esti timida)

Poate te intrebi ce e de facut? Nimic mai simplu... Poate ca nu vei avea 100 de baieti din care sa alegi, poate ca nu o sa se uite jumatate de cartier dupa fundul tau, dar o persoana ca tine are ceva special. Esti o persoana serioasa, o fata poate un picut "anormala", dar nu in sens rau, poate ca nici nu te integrezi foarte usor si nici nu comunici usor cu baietii, poate uneori te simti chiar un pic "invizibila". Totul este sa fi corecta cu tine, si sa te simti bine in pielea ta, si sa fi mandra de tine. Apoi, chair daca nu vei alege dintr-o mie de baieti, daca iti joci bine cartea, vei avea langa tine unul care sa te iubeasca cu adevarat

| moopiedoopie explică (pentru Purec):

Tu practic imi spui ca nu sunt ceea ce vor baietii si astepti sa fiu mandra de mine?! laughing)

| Purec a răspuns (pentru moopiedoopie):

Am zis ca nu e3sti ceea ce vor majoritatea baietilor ( totusi faza buna e ca majoritatea baietlor de regula trebuie evitati). Deci urmand un fir logic, esti ceea ce vor anumiti baieti din care chair poti gasi unul bun si d treaba laughing

| moopiedoopie explică (pentru Purec):

Ma roog tongue
Dupa ce am cercetat pe net am descoperit ca nu toti sunt innebuniti dupa sani mari si fund imens (daca la asta te referi ca nu sunt ce vor majoritatea happy )

| Purec a răspuns (pentru moopiedoopie):

Cam la asta ma refeream, oricum stai linistita, ca aia de sunt asa, oricum nu sunt prea interesanti laughing

| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca nu pui o poza nu ai facut nimic. asa la modul general n-are haz sa-ti spunem fiindca totul depinde de ce fel arata figura ta si abia apoi cum se proportioneaza restul.

| RAY a răspuns:

Din propie experienta vb una e sa te placa un baiat alta e sa te iubeasca deci suna ciudat poate da cand iubesti cu adevarat nu ca in ziua de azi de iubirea care vb eu e asa rara ca oamenii care depasesc 100 de ani,e cand te iubeste un baiat nu va conta inaltimea ta,timiditatea ta,fundul,sanii,aia care vor pune pret pe asta vor vrea sex sa stii asta pe viitor un baiat matur cu un neuron treaz nu il interesa de sani,am observat din pacate ca fetele practic se vand ca orice obiect/marfa, eu spun ca esti ok, nu esti micuta esti foarte ok, aia care se uita la sani, fund te vor pentru o noapte

| RAY a răspuns:

Plus ca iubirea apare pe neasteptate asa ca degeaba spunem ca ne place x sau y ceva se activeaza in creier cand iubim ceva. acel ceva e un mister nu stie de ce, te rog deosebeste placerea de iubire e altceva iubirea nu-i dorinta sexuala, nu ne sincidem ca nu facem sex cu selena gomez sa fim seriosi, iubirea e ceva necunoscut ne afecteaza grav emotional, vb din propie experienta sincer isi spun cand te loveste cupidon te loveste

| cristimihailov a răspuns:

Tu vrei un prieten.
De ce nu iti faci un cont pe un site de matrimoniale?

| Purec a răspuns (pentru cristimihailov):

"Tu vrei un prieten.
De ce nu iti faci un cont pe un site de matrimoniale? "

ce rau esti laughing aia de pe matrimoniale sunt mai obsedati decat cei de pe TPU happy aici are sanse mai bune sa gaseasca unul dragut laughing

| cristimihailov a răspuns (pentru Purec):

Prima relatie va fi o relatie de cunoastere.
A doua relatie va fi o relatie de intelegere.
A treia relatie o sa fie una din care poate sa obtina ceva.

E la inceput. De ce nu o tratezi ca atare?
Ea inca isi face probleme de fund, sani, etc.

| moopiedoopie explică (pentru cristimihailov):

Buna!
Am avut relatii pana acum doar ca superficiale.

| cristimihailov a răspuns (pentru moopiedoopie):

Buna, asta iti ziceam si eu.
Mai ai pana sa ajungi la niste idei pe care oricum le stii deja:
- omul il iei asa cum este. Greu, catre deloc, se schimba.
- libertatea ta se termina unde incepe libertatea lui
- daca nu este armonie, atunci te lasi.
- stai langa cineva pentru cine este el si invers.
- fiecare e diferit. Faptul ca el curata marul de la stanga la dreapta si tu o faci invers, nu inseamna ca unul sau altul greseste.

| Ammizzu a răspuns:

Imi place corpul- picioarele, spatele si talia. Parul cum il are aranjat, ochii (culoarea lor)

| Rechin a răspuns:

Din ce zici n7 putem sa ne dam seama daca chiar esti frumoasa sau nu.o poza era foarte buna.