| Vallery00 a întrebat:

acum 2 ani am avut o relatie la distanta care ei bine s-a terminat urat.Acum 2 luni ne-am regasit intamplator si am inceput sa vorbim.Tot asa imi amintea de relatie, eu incercam sa schimb subiectul.La momentul acela avea o prietena si totusi flirta cu mine, bineinteles eram constienta de situatie asa ca ba faceam pe proasta, ba ii dadeam peste nas cu raspunsurile, intelegeti voi ce vreau sa spun..sper.La vreo saptamana dupa am aflat ca prietena lui a facut ceva urat si s-au despartit, si asa intr-o seara mi-a zis ca ma iubeste si daca vreau sa reiau relatia cu el.Nu i-am putut da un raspuns pentru ca, atunci cand ne-am despartit el a facut pasul spunand ca "nu suport distanta" si acum tot o relatie la distanta ar fi fost.Bine am trecut si peste asta, dar intr-o seara vorbind am ajuns sa discutam despre fostele lui..nu mai stiu cum si mi-a zis ca dupa fata asta cu care a fost acum recent a mai fost cu altele, atunci m-am suparat.Nu m-am suparat ca era cu altele, m-am suparat ca flirta cu mine si incerca sa ma "redobandeasca", in timp ce era cu ele(cred ca suna putin egoist).De atunci nu am mai putut sa fiu draguta cu el imi pierdeam calmu imediat si deveneam foarte rece, distanta, rea..Problema este ca tin la el si de atunci nu am mai vorbit, adica il inteleg nu m-am comportat frumos, dar daca tinea la mine ar fi incercat sa ma impace, el a fost cel care a zis "o sa fii a mea din nou ai sa vezi".Eu nu pot intra in discutie cu el, sunt prea orgolioasa si ma simt jenata de comportamentul meu, deci ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc ca ati citit.

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Sincer, dupa 2 ani el inca te iubeste dar nu te-a cautat niciodata sa iti spuna asta?

Eu una nu pot sa-mi imaginez ce vrea, poate chiar tine la tine, sau poate doar vrea sa te aiba si pe tine" de rezerva" ( dat fiind ca este o relatie la distanta).

E normal sa fi "suparata", nu esti suparata neaparat ca a fost cu altele, te simti mintita si jignita, asta nu inseamna totusi ca il iubesti.

Analizeaza mai bine situatia, gandeste-te bine si ca sfat pe viitor lasa orgoliul in relatii.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sau renunti la orgoliu,sau renunti la el,alegi.
Pentru ca daca nu renunti la orgoliu,nu-l poti avea pe el,dragostea nu e orgolioasa,e generoasa.
Si daca nu renunti la el,nu-ti poti pastra orgoliul...
Asa ca tu decizi.
Dar,avand in vedere ca relatia s-a terminat urat, ca ar fi din nou o relatie la distanta, plus toata lipsa lui de fair play in modul de abordare de curand, eu as renunta la el.
Eu.
Tu, ai de ales.

| RAY a răspuns:

Mie unu relatiile la distanta mi se pare un chin, cauta si tu unu real, astea sunt doar dezamagriri aata tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu stii cel mai bine care din voi a gresit cel mai mult.Tot tu stii daca mai tii la el si esti dispusa sa il accepti iar.Te intreb:iti convine sa fii tratata ca piesa de rezerva? Eu nu as accepta chiar daca as sta singur toata viata.Mult noroc.