| Roxana0606 a întrebat:

Acum 2 ani m-am indragostit de un tip si am rugat o prietena sa imi faca cunostinta cu el. Am facut cunostinta si atat. Amici. Cand ne intalneam pe strada ne dadeam cate un buna foarte rar. Si nu am mai vorbit de atunci.
Acum cateva zile m-a bat in seama pe mess si a inceput sa ma intrebe unde vreau sa dau la liceu si la ce profil, am inceput sa vorbim pana seara tarziu si-mi tot dadea melodii de dragoste si a inceput sa ma alinte. Aseara cand am intrat pe mess mi-am pus un vers de la o melodie ("Asta-i un drum ce se infunda incet") si el si-a pus ("Asta-i un drum ce se infunda incet iubita mea strange-ma mai tare la piept love struck")
Partea proasta-i ca e cam plin de el si ca-i cunoscut cam "smecheras". Se cam joaca cu fetele si nu prea stiu ce sa cred.
Ma place, nu ma place? straight face

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Oh, pai atunci se schimba putin lucrurile. Poate ca te place putin, si doar acum a intrat in vorba cu tine. Eu raman la ce am zis: vorbeste cu el in continuare, poate sa iesiti pe undeva ca prieteni cel putin la inceput, apoi vezi ce iese happy.
Bafta!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te place dar ai grija... daca e genul de baiat smecheras s-ar putea sa te faca sa suferi

| MasterOfDisaster a răspuns:

Hmm, mi se pare ca se joaca cu tine. Adica, a intrat atat de brusc, ati inceput sa vorbiti de o zi si deja melodii de dragoste si face pe lesinatul? Nee, e prosteala. Poate ii place putin de tine, dar poate are si chef de joaca.
Vorbeste in continuare cu el (poate iese ceva), dar nu fa pe indragostita, ca se va satura sau rade de tinewinking.
Flirteaza si tu cu el, distreaza-te, dar nu te indragosti nebuneste de el..inca nu merita. Poate peste ceva vreme veti ajunge sa va cunoasteti mai bine, si atunci ar putea fi ceva frumos intre voi happy.

Eu iti doresc o zi frumoasa! Si bafta.

| Roxana0606 explică (pentru MasterOfDisaster):

Chestia e ca el o mai intreba pe verisoara mea de mine. ( Am vazut ca erati in oras nu a venit si verisoara ta sau au fost in liceu la el colegii si nu am putut sa vin eram racita si nici verisoara mea nu a venit : Nu ati fost azi la noi in liceu? Am crezut ca veniti si voi. M-am uitat dupa voi dar nu v-a vazut. [ Asta s-a intamplat acum o saptamana].
Cum spuneam si eu e cam PLIN DE El. "Iti mai aduci aminte cand ne-a facut cunostinta Andreea. Tu ai inceput sa ma intrebi cati ani am si chestii laughing Ce micuta erai si esti. "
Si nu vorbim chiar de o zi...e cam de 2 saptamani si acum 2 zile-mi dadea melodii.

| Roxana0606 explică (pentru MasterOfDisaster):

happy vroia sa iesim e la un suc in oras. adica a auzit ca ies la un suc dar nu i-a convenit de fata cu care ieseam. nu se suporta astia 2. laughing
mda. faza e ca nu am mai vorbit de ieri da status-ul lui e intact laughingnu si la schimbat

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru Roxana0606):

Fa ce iti spune inima. Atata vreme cat te simti tu bine, e ok happy.

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru Roxana0606):

Oh, pai atunci se schimba putin lucrurile. Poate ca te place putin, si doar acum a intrat in vorba cu tine. Eu raman la ce am zis: vorbeste cu el in continuare, poate sa iesiti pe undeva ca prieteni cel putin la inceput, apoi vezi ce iese happy.
Bafta!

| Cristiann25 a răspuns:

Te place!
Si ce? Lasa ca asa e bine sa fii smecher in viata sa nu fii luat de fraier.
Te pup, succes!

| a răspuns:

Pai te place.
Dar ai grija cu el! Daca tu spui ca-i smecheras asigura-te ca esti singura din viata lui.
Succes!

| Strempel_Christian_1997 a răspuns:

Deci daca ti-a zis asta 100% te place.Eu zic sa il intrebi daca nu vreti sa mergeti la un film etc. Bafta Funda?