| anonim_4396 a întrebat:

BunA. Acum 4-5 zile am făcut sex oral cu prietenul meu și avea prezervativul pus iar la un moment dat am agatat prezervativul putin cu dinții se poate sa se fi fisurat? ( menstruatia trebuia sa îmi vina pe 18/19 și nu mi.a venit nici pana azi. Se poate sa îmi fi întârziat din cauza stări mele din ultimul timp? Acum 2 luni am luat anticonceptionale dar le.am oprit ca sa fac tratament cu cervugid (recomandat de medic). Pot sa le iau iarăși anticonceptionale dacă nu mi.a venit sau trebuie sa aștept prima zi de menstruatie?

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ai facut sex oral, nu este posibil sa ramai gravida.

| Aanonimaa20 a răspuns (pentru Emilian65):

Și.a dat trupul în mine și avea același prezervativul cu care am făcut sex oral.

| UDM a răspuns:

Buna.Tu vorbesti de menstruatie cand de fapt faci sex oral.Ce legatura are una cu alta?

| Aanonimaa20 a răspuns (pentru UDM):

Se poate sa se fi fisurat/rupt (se vedea dacă era rupt) prezervativul și sa fi rămas însărcinată. ca trebuia sa îmi vina și sa am idee în mare parte dacă sunt șanse sa fiu insarcinata sau e doar o dereglare.

| subTooc a răspuns (pentru UDM):

Probabil dupa ce a facut oral a urmat si normal si de aia intreba

| subTooc a răspuns:

Dar voi de ce faceti oral cu prezervativ? nu e aiurea?