| Ioana12an a întrebat:

Buna, acum 5 zile trebuia sa-mi vina (am ovare micropolichistice) in ultimele 2 luni ciclul a fost maro slab cantitativ, dar a durat normal cat trebuia, pe 3 septembrie a fost o joaca intre mine si iubitu meu am facut acum cateva zile, iar un test de sarcina negativ(precizez ca am mai facut si in octombrie unu la fel tot pozitiv, si in septembrie pe la sfarsit), sanii ma dor la atingere, de ce nu imi vine? Luna trecuta a fost pe 18 si normal trebuia pe 21, mereu e cu 3 zile inainte

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-am mai explicat si in celelalte topice, unde continui sa pui aceeasi intrebare, ca tu ai ciclu de tip neregulat si nu exista nimeni pe lumea asta, care sa-ti spuna cand iti vine urmatorul ciclu.

Din pacate, cuvantul "trebuia" este inutil sa-l folosesti, neavand logica sau relevanta, la persoanele cu ciclu neregulat.

Iti recomandat sa faci INTOTDEAUNA sex protejat cu prezervativul si nu vei mai avea stres ca ramai gravida.

Sanatate multa!

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca tot intrebi pe aici aceeasi chestie nu iti va veni menstruatia mai repede.Am zis deja de vreo 3-4 ori: insarcinata nu ai cum sa fii, prin urmare linisteste-te.