| Mimmiy a întrebat:

Acum ceva timp au inceput sa umble baietii dupa mine.Adica merg pe strada si deodata unul imi spune 'Ce faci frumoaso?' sau ' Ce faci PISI?' ori se aranjeaza cand trec pe langa ei. DE CE?

Răspuns Câştigător
| Maestra a răspuns:

De obicei baietii simt nevoia sa ''vaneze''. smug

Imagineaza-ti ca ei au o lista unde sunt trecute toate numele fetelor ''bune''. Cand mai stau la o bere, se mai trezesc sa ca scot lista si striga in gura mare: ''-Bai, Vasile, o stii pe fata aia din a IX-a buna rau? Am bifat-o laughing ''.

Cand ti se adreseaza asa, ei iti asteapta raspunsul, sa vada ce fel de fata esti, daca esti usor de ''bifat'' sau nu. Asta inseamna ca TE AGATA! big grin

E frumos sa primesti complimente dar daca te simti stanjenita ai putea sa mai acoperi din ce lasi la vedere.Din intrebarea ta banuiesc ca nu ai mai mult de 16 ani, asa ca esti la o varsta la care te dezvolti mai raid decat crezi si poti fi luata prin surprindere! happy
Te asteapta multe provocari si alegeri, obisnuieste-te de acum sa iti selectezi preferintele, sa alegi ce gen de abordari sau glume iti plac (fac referire la prieteni) si ce nu, pentru ca asa cum te obisnuiesti acum o sa ramai toata viata.

Multa sanatate iti doresc!

Si daca vreodata ai vreo nelamurire despre un baiat ce crezi ca te place, esti libera sa-mi lasi cate mesaje vrei! :*

| Danutul22 a răspuns (pentru Maestra):

Hmm... destul de corect O.O

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cresti.Incepi sa devii atragatoare.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Pentru ca ii atragi.

| KinderBeeeib a răspuns:

Ori isi bat joc.Ori vor atentie\sa se bage in seama sau poate le place de tine.Dar oricum nu o lua in serios nu se stie nimic!

| C26 a răspuns:

Buna. Pai in general baietii care fac asta sufera de bagare in seama, si se baga si ei in seamahee hee Asa fac toti baietiihappy

| Constantin112 a răspuns:

Inseamna ca esti o fata foarte frumoasa si baietilor le place stilul tau cum te porti si etc dar asta nu inseamna ca trebuie sa le dai atentie tuturor deoarece sti tu vorba aia lucrurile ieftine atrag multi clienti deci tu trebuie sa alegi pe cine crezi tu ca te iubeste cu adevarat nu baieti care te fluiera pe la colt de strada ca ai un fund frumos, sanii bombati si etc.
Oricum nu le da atentie la toti ceao ai grija de tine.:*

| AngelBoy a răspuns:

Sigur nu exagerezi putin? Baietii folosesc astfel de replici pe toate fetele, nu conteaza ca sunt sau nu frumoase, le folosesc de multe ori pentru amuzament, alteori pentru a intra in vorba, alteori pentru a-si bate joc, caterinca... ma intelegi! Ce e amuzant? Ca unele iti intra-n joc, altele te ignora si trec pe langa tine fara sa zica nimic, in capul lor desfaruandu-se mii de scenarii ( ce frumos l-am ignorat, ce badaran, ce frumos sau urat era imbracat, ce bine arata etc.)
Stai linistita ca majoritatea fetelor trec prin ceea ce treci si tu, e ceva ce li se intampla tuturor. Daca abia acum ti s-a intamplat si tie nu trebuie sa ai impresia ca deja esti o diva care da baietii pe spate doar trecand pe langa ei.

| Mytsaa a răspuns:

Au iesit si ei la agatattongue Asa fac toti astia care-s mai soareci.Mai ales daca arati si bine e normal sa fii curtatalaughing