| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Acum doua zile am mers la biserica si o cantat clasa prietenei mele si m-a chemat si pe mine in saka de repetitie. Am mers, si cand am.intrat era un baiat in fata care canta la chitara.
Intre timp ce cantau, simteam ca ma priveste nu stiu de cd am avut acest instinct. Cand am iesit de scolo am trecut pe langa el si iar am simtit ca ma privea.
A doua zi am mers la scoala si stateaam cu prietena mea pe hol ...si m-am uitat intr-o parte a holului ( subtil) si l-am vazut pe el uitandu-se inspre noi subtil. iar am simtit ca m-a privit.
1. Faza ii ca is indragostita de el si nu stiu ce sa fac ca sa ma bage in seama, sa intre in vorba cu mine?

2. Cum ar trebui sa ma comport in preajma lui ca sa ii atrag atentia?

3. Ar exista vreo sansa sa ma simpatizeze macar?

Vreau cat mai multe sfaturi, deoarece sunt confuza!
Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cum dom'ne să stea un băiat ÎN fata care cânta la chitară?!? Așa, în fața tuturor? Și să se uite și după altele în timpul ăsta? Ce tare!
rolling on the floor

| SkyPilot a răspuns:

Ce descrii este prea putin ca sa ne dam seama daca te place sau nu. Nu face nimic la biserica, nu vei fi privita bine de catre membrii congregatiei. Intra tu in vorba cu el la scoala, spune-i ca ti-a placut foarte mult cum a cantat. E greu sa gasesti un motiv mai bun de discutie happy

| trisha88 a răspuns:

Eu cred ca te place altfel nu s-ar uita dupa tine.Inteleg ca esti emotionata deoarece si eu am trecut prin asa ceva.Nu stiu cum ai putea sa te apropii de el, eventual cand vi se intalnesc privirile ai putea sa -i zambesti asta ar putea sa fie un inceput bun. Iti doresc ca lucrurile sa evolueze astfel incat sa fii fericita. Mult success!