| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Am nevoie de ajutor urgent.

Azi la scoala am trecut pe langa un tip (il cam simpatizez). Si inca din departare(cam 2-3m) s-a uitat in ochii mei si eu la fel ...adica atunci cand trece pe langa mine ma priveste in ochi si si eu la fel.(AZI am observat faza doar). si am mai avut ceva repetitie in ceva sala si intre timp ce canta la chitara, simteam ca ma priveste.Azi eu eram cu 2 prietene pe hol (vorbeam) si l-am vazut ca a venit din clasa s-a oprit pe hol si dupa a venit langa un calorifer (la 2 m de mine) si a vorbit cu gasca lui. Apoi s-a intors cu fata la mine si l-am vazut ca ma privea asa ca l-am privit si eu dupa care a mers spre clasa lui.

1.S-ar putea considera semn ca tipul ma place? Sau exista sanse sa ma placa?

2.Este interesat de mine? Eu am 15, iar el 18.

3.Ce sa fac mai departe ca sa ajunga sa intre el in vorba cu mine?(gen: ii zambesc sau alte gesturi).

Multumesc frumos pentru raspunsuri.

Vreau cat mai multe si cat mai complexe raspunsurile. Buna
Am nevoie de ajutor urgent

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este baiat ce ai vrea sa faca? Nu inseamna ca te si place daca se uita la tine.Incercati sa intrati in vorba si atunci poti afla parerea lui despre tine.

| SkyPilot a răspuns:

Ai tot intrebat despre el si ai primit raspunsuri bune. Mai treci odata prin ele si actioneza, tipul e timid si trebuie sa intri tu in vorba cu el.

| MskDesign a răspuns:

Stai in preajma lui si incearca sa vorbesti cu el.Iti vei da seama daca te va accepta in preajma lui. Daca o va face, sa fii atenta ca este major.

| VERA18 a răspuns:

Saluta-l dimineata sau prima data intr-o zi cand va vedeti si vezi daca iti raspunde, apoi a doua zi intreaba-l ce face sau poate deja te va intreba el pe tine, la mine functiona happy dar nu trebuia sa folosesc asta des fiindca eram eu bagata in seama happy

| eu123eu123 a răspuns:

Nu neaparat, nu vreau sa te intristez dar sunt sanse mici ca el sa te placa.
Ori chiar te place. ori vrea doar sa faci dragoste cu el.
Incearca sa te bagi in seama cu el, gen. nu stiu, treci pe langa el si te mai "impingi" un pic in el ca sa-i atragi atentia laughing zic si eu.
Nu prea te-am ajutat dar, asta e...
Sper sa reusesti sa obtii ce vrei de la el. Bafta si succes la scoala

| Sportfreak a răspuns (pentru eu123eu123):

Vai de capul tau rolling on the floor De unde ti-a venit idea cu dragostea? rolling on the floor Adica cand ma uit la o fata pe care nu o cunosc inseamna ca vreau sa fac dragoste cu ea? Wtf bro big grin