| anonim_4396 a întrebat:

Buna ajutor am vb despre asta dar nu mi-a raspuns nimeni.Il iubesc foarte mult el e genu de baieti macho care e cu toate femeile eu ii sunt doar prietena intre noi nu sa intmplat niciodata nimic pentru ca mie nu imi plac relatile aste asa de o noapte ..eu imi doaream ceva serios, se poarta frumos cu mine, daca am nevoie de ajutor e acolo...etc o cunostinta comuna l-a intrebat de mine si a zis ca chiar daca ar simti ceva puternic pentru mine, chiar daca s-ar indragosti de mine niciodata nu vom fi impreuna pentru ca eu pentru el sunt interzisa.Dc? nu inteleg va rog ajutor el nu vrea sa zica mai mult doar ca eu pentru el sunt interzisa si nu vrea sa zica de ce

Răspuns Câştigător
| GreenArrow a răspuns:

"chiar daca ar simti ceva puternic pentru mine, chiar daca s-ar indragosti de mine niciodata nu vom fi impreuna pentru ca eu pentru el sunt interzisa"
Raspunsul lui nu ma poate duce cu mintea decat la 2 lucruri:
-ori nu il lasa cineva
-ori nu vrea sa te strice degeaba (sti tu aventura de o noapte, inselat cu altele sau mai stiu eu ce).

Faptul ca sunteti prieteni sunt de parere ca e singurul lucru cu care vei ramane de la el.

Singura solutie pe care as vedeao, dar nu pot garanta pentru ea este sa petreci foarte mult timp cu el, iar cand nu faci asta sa vorbiti prin sms-uri, etc... poate intr-un final se va atasa de tine si va realiza ca ar trebui sa fie cu tine.
Insa chiar si daca se va intampla asta sunt de parere ca nu va fi prea curand.

11 răspunsuri:
| bambi12313 a răspuns:

Baietii de acest gen se lasa mai greu cuceriti. Insa tu de ce astepti atat de mult? De ce nu te duci dupa el si ii spui TE IUBESC, spui ca esti in stare sa faci orice pentru el, dar cel putin lui i-ai marturisit sentimentele tale? I-ai spus ce simti si de cand simti? O dragoste interzisa de ce? Iubirea nu poate fii niciodata interzisa. Mereu in viata asta trebuie sa asteptam pana in ultima clipa pentru a actiona, si chiar si atunci de ce? Caci oricum e prea tarziu. Daca tu il iubesti de atata timp cum suporti sa fii departe de el? Cum de suporti sa nu-l privesti sa-l atingi? Du-te dupa el si spune-i ce simti, pana nu e prea tarziu pentru amandoi. Cuprinde-l in brate si spune-i-i te iubesc saruta-l sunt sigura ca isi va da seama ca a spus numai prostii. TIMPUL NU SE INTOARCE PENTRU CA TU NU AI FOST IN STARE SA LE FACI LA MOMENTUL POTRIVIT.

| LenaELena a răspuns (pentru bambi12313):

Pentru ca mi-e frica,macar asa pot sa il am aproape,sa stiu ce e cu el,sa fiu langa el,sa il ascult necoditionat chiar si ca prieten,mi-e frica sa nu-l pierd, ma gandesc ca poate el are un motiv intemeiat si asa daca ii voi spune il voi pierde si ca prieten dar oricum voi face tot posibilul sa fiu langa el poate nu am fost destul de feminina cu el mereu am evitat sa ma aranjez cand eram cu el vream sa fiu simpla cand eram cu el nu ca toate fetele din preajma lui doream sa ii ofer siguranta, sprijin si iubire nu sa incep sa port fuste scurte pe langa el sau sa ma machiez sau ceva de genu doream sa ii arat ca eu ii ofer sufletul.El stie foarte bine ce simt pentru el nu cred ca e asa prost sa nu vada diferenta comportamentului meu fata de el si fata de alti barbati, si cand mergem pe strada impreuna si alti imi filtreaza cu mine sau asa in general nu ma laud dar pot spune ca am multi,, pretendenti,, si el ma intreaba de ce nu ii bag in seama eu ma uit la el si ii spun pentru ca eu iubesc un singur barbat nu poate sa nu isi deie seama ca vede daca el ma suna la 4 dimineata si imi spune ca are nevoie de ceva eu sunt mereu acolo.si nu e vorba de asta dar mereu si eu indiferent cand il cautam si daca aveam nevoie de ceva si el era acolo pentru mine.Desi uneori cred ca stie si vrea sa ma indeparteze (imi povesteste de fiecare fata cand e cu ea, cum a fost, cand vine la el absolut tot..ba chiar imi facea cunostinta cu prieteni de a lui)dar simt ca atunci cand suntem singuri ceva se intampla cu el stiu ca ceva simte pentru mine dar nu inteleg de ce el care e un om direct cu mine nu e asa.

| bambi12313 a răspuns (pentru LenaELena):

Dar nu o sa poti trai mereu cu teama ca-l vei pierde. Cred ca Dumnezeu ne scrie destinul dar cand pune ´´...´´ in paginile vietii noastre acolo trebuie sa intervenim noi. E greu mai ales cand te gandesti ca-l poti pierde insa trebuie sa fii mai curajoasa, gandeste-te ca ai o singura viata si incearca sa o faci cat mai frumoasa. Daca tu crezi ca si el simte ceva pentru tine spune-i tu ce simti. Si chiar daca pe moment totul pare ca a luat sfarsit in cel mai rau caz dupa o perioada cand va avea nevoie de ajutor si de o persoana se va intoarce inevitavil la tine, chiar si in calitate de prieten.
Crezi ca e mai usor sa traiesti cu gandul acela ca ´´ ce s-ar intampla daca i-as marturisi´´ decat sa-i spui odata si sa vezi ce se intampla. Oricum el daca totusi simte ceva pentru tine nimic nu-l va face sa te uite sau sa se indeparteze de tine. Si daca erai interzisa pentru el ca iubita erai si ca prietena sau ma insel eu? Spune-i, da-i poate chiar acum un mesaj care nu contine mai mult de doua cuvinte ´´te iubesc´´ si asteapta sa vezi ce see va intampla. Asteapta, apoi daca el chiar daca va reactiona nu asa cum te asteptai ii spui ca ai incurcat numerele chiar daca pare o scuza de copil. Chiar nu esti curioasa sa vezi ce ar spune. Imi pare rau. Insa da-i un mesaj si spune-i ce simti sau doar spune-i cele doua cuvinte si asteapta sa vezi ce se intampla. Nu poti astepta asa pana la 50 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai probabil are el ceva, stie ceva de tine sau a auzit si de aceea a zis asa.Asa ca nu poti primii un raspuns la intrebare pentru ca doar el stie ce e la el in suflet, nu noi.

| LenaELena a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma tem ca stie ceva anume de mine pentru ca el stie totul despre mine cum am zis cand am vreo problema cu el vorbesc ma simt in siguranta alaturi de el si prea multe sa fi auzit nu cred pentru ca sunt genu de persoana mai timida, calculata nu ma arunc cu capu inainte deci oricum el ma cunoaste si mereu mi-a zis ca o fata ca mine si-ar dori orice barbat

| GreenArrow a răspuns:

Tine la tine si chiar daca a`ti fi impreuna te`ar insela cu altele. Nu e genul ce cauta o relatie isi traieste viata cum stie el mai bine
Ori ai fost cu un prieten de al lui pana acum si de asta ii esti interzisa(e un fel de regula intre noi"fratii") acum depinde

Cel mai bine ar fi sa ii da-i pace si sa iti vezi de drum. Cauta pe cineva care sa te iubeasca si sa te aprecieze.

Sper ca ti-am fost de ajutor...
Mult succes!

| LenaELena a răspuns (pentru GreenArrow):

Nu,nu am fost cu nici un prieten de al lui de cand m-am indragostit de el nu am mai fost cu nici un baiat.De multe ori am vrut sa imi vad de drum cum zici tu ba chiar un an de zile nu neam mai vazut eu plecasem in alt oras cu facultatea dar nu l-am putut uita. Cateodat imi doresc sa il uit sa fac ceva dar chiar il iubesc foarte mult si nu pot sa renunt la el.Nu sunt o copila care confunda sentimentele sunt o femeie in toata firea si stiu ca as face orice pentru el chiar daca ar fi sa stau mereu alaturi de el doar ca prietena dar macar sa il stiu bine si sa il am aproape

| sorayaaa a răspuns:

Probabil se teme ca odata ce veti incepe o relatie, frumoasa voastra prietenie va dispare si se va transforma din iubire... in dragoste>> e o diferenta si daca ceva se va intampla si va veti desparti veti pierde prietenia dintre voi, e si o vorba: din prietenie se poate ajunge usor la iubire, dar din iubire la prietenie niciodata sad, sper ca te-am ajutat. multa bafta:*

| BreatheLiveDream a răspuns:

Poate pentru ca...te iubeste si nu vrea sa iti faca ceva rau s-au ceva de genu.....nustiu ce sa zic.

| ExCes1ve a răspuns:

Probabil ca el isi doreste o aventura de o noapte si pentru ca ii esti prietena si nu vrea sa te raneasca spunea ca esti interzisa

| LenaELena a răspuns (pentru ExCes1ve):

Poi tocmai asta nu inteleg pentru ca i-a zis acelui prieten ca si daca s-ar indragosti nebuneste de mine si daca mar iubi tot asa fi interzisa pentru el