| anonim_4396 a întrebat:

Buna ajutor am vb despre asta dar nu mi-a raspuns nimeni.Il iubesc foarte mult el e genu de baieti macho care e cu toate femeile eu ii sunt doar prietena intre noi nu sa intmplat niciodata nimic pentru ca mie nu imi plac relatile aste asa de o noapte ..eu imi doaream ceva serios, se poarta frumos cu mine, daca am nevoie de ajutor e acolo...etc o cunostinta comuna l-a intrebat de mine si a zis ca chiar daca ar simti ceva puternic pentru mine, chiar daca s-ar indragosti de mine niciodata nu vom fi impreuna pentru ca eu pentru el sunt interzisa.Dc? nu inteleg va rog ajutor el nu vrea sa zica mai mult doar ca eu pentru el sunt interzisa si nu vrea sa zica de ce. De multe ori am vrut sa imi vad de drum, ba chiar un an de zile nu ne-am mai vazut eu plecasem in alt oras cu facultatea dar nu l-am putut uita. Cateodata imi doresc sa il uit sa fac ceva dar chiar il iubesc foarte mult si nu pot sa renunt la el.Nu sunt o copila care confunda sentimentele sunt o femeie in toata firea si stiu ca as face orice pentru el chiar daca ar fi sa stau mereu alaturi de el doar ca prietena dar macar sa il stiu bine si sa il am aproape.

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Reprezinti un ideal pentru el, constientizeaza ca nu te merita si prefera sa te respecte, decat sa te piarda!

| sabin89 a răspuns:

Cum poti sa iubesti pe cineva "care e cu toate femeile"?

| LenaELena a răspuns (pentru sabin89):

Pai el nu are o responsabilitate fata de nimeni pana la urma, e liber sa faca ce vrea.Nu stiu poate m-am indragostit de felul lui de a fi pentru ca, cu mine e total diferit stiam ca tin la el dar cand mi-am dat seama cu adevarat ca il iubesc a fost in acel an cand am plecat la facultate, numa cand ii auzeam vocea la telefon imi tresarea inima.Eu din toate prietenele lui adica nu stiu cu mine e diferit asa pe din afara pare un om plin de resentimente, rece care isi bate joc de toata lumea dar asta e pentru el doar un scut eu il stiu cum e cum se poarta cu mine cum are grija de mine cum e mereu langa mine cand am nevoie.De cunoastem de multi ani niciodata nu ne-am certat macar un pic, e totul perfect intre noi mai ales ca pana si mama si tatal lui ma adora sora lui la fel mie o prietena foarte buna. Deci totul e perfect numai ca eu pentru el sunt interzisa si nu stiu de ce, mereu imi zice ca orice barbat se poate indragosti foarte repede de mine, ca sunt o fata cum rar mai e, chimie dintre noi exista pentru ca se vede cu ochiu liber ca el e atras de mine oricat vrea sa disimuleze dar pur si simpu nu vrea

| Vix999 a răspuns (pentru LenaELena):

Draga mea, se poarta diferit cu tine tocmai ca te vede ca pe o prietena foarte buna si nu are de ce sa nu se poarte frumos.
Daca atunci cand e cu o femeie se poarta urat, sa nu ai nici cea mai mica urma de indoiala ca daca dinamica relatiei dintre voi se va schimba, se va schimba si atitudinea lui fata de tine.
Eu nu cred ca e interesat de tine la modul ala ...probabil ca il atragi din punct de vedere sexual dar nimic mai mult si prefera sa nu strice o relatie asa frumoasa de prietenie pentru o satisfactie de moment si nici nu vrea sa te faca pe tine sa il iubesti (el nestiind probabil ca tu deja simti asta).
Sa stii o chestie : daca vrei sa vezi caracterul unui barbat trebuie sa observi cum se poarta cu restul lumii, nu cu tinewinking Tu judeci fix invers.
O sa te faca sa suferi daca o sa fiti impreuna si nu neaparat pentru ca o sa vrea sa isi bata joc de tine ci pentru ca nu stie sa se poarte altfel Gandeste-te ca e imposibil ca din toate fetele alea pe care zici tu ca le schimba sa nu fi existat si fete decente, cuminti, inocente, dragute. Cu ele crezi ca s-a purtat diferit? Iti zic eu : NU.
Eu zic sa incerci sa nu te mai gandesti la el in modul asta pentru ca momentan nu este suficient de copt ca sa faca fata unor asemenea relatii si sentimente.

| LenaELena a răspuns (pentru Vix999):

Eu i-am vazut toate,, prietenele,, lui si pot spune ca nu erau decente sau cuminti poate am uitat sa precizez cat e de diferit cu mine de exemplu ma invita mereu la el acasa iau masa cu el cu mama cu tatal si sora lui toti impreuna, seara ne uitam la film de multe ori am ramas si la el peste noapte si da am dormit cu el in acelasi pat bineintales fara sa se intample nimic.Si mai are prietene ca mine dar nu l-am vazut niciodata sa se poarte asa cu ele.Nici macar cu sora lui nu e asa de dragastos, gentalman de aia nu inteleg

| Vix999 a răspuns (pentru LenaELena):

Pai tocmai ce am spus eu : te considera o persoana speciala si o prietena foarte buna.
Cu sara-sa nu poti compara relatia ..foarte rar o sa vezi frate si sora ca se inteleg f bine.
Am si eu un prieten de genul asta, cu care am dormit de multe ori si se poarta exceptional cu mine dar noi am avut o discutie pe tema asta mai demult si mi-a explicat exact ce iti spun eu tie acum.Nu pentru ca il iubeam sau ceva..doar eram curioasa sa vad de ce are comportamentul asta fata de mine si fata de restul e magar.
Cu celelalte fete nu ai de unde sa stii non stop ce face...ma refer la celelalte prietene ale lui..nu iubite.
Probabil se axeaza pe fete mai "indecente" tocmai pentru ca asta vrea..asta ii place si nu vrea complicatii mai mari.
Cati ani aveti voi doi, apropo?

| LenaELena a răspuns (pentru Vix999):

Eu 23 si el 24 ok toata povestea asta am intales-o cea ce eu nu pot intalege de ce el a zis ca chiar daca m-ar iubi din tot sufletul, chiar daca ar fi indragostit de mine eu pentru el sunt interzisa.

| sabin89 a răspuns:

Cine stie...

| g2012 a răspuns:

Nu o vrea sa te raneasca! probabil stie ce simti pentru el si el nu poate sa iti raspunda acelor sentimente si de cat sa te raneasca mai bine nu se apropie de tine!