| anonim_4396 a întrebat:

Buna ajutor am vb despre asta dar nu mi-a raspuns nimeni.Il iubesc foarte mult el e genu de baieti macho care e cu toate femeile eu ii sunt doar prietena intre noi nu sa intmplat niciodata nimic pentru ca mie nu imi plac relatile aste asa de o noapte ..eu imi doaream ceva serios, se poarta frumos cu mine, daca am nevoie de ajutor e acolo...etc o cunostinta comuna l-a intrebat de mine si a zis ca chiar daca ar simti ceva puternic pentru mine, chiar daca s-ar indragosti de mine niciodata nu vom fi impreuna pentru ca eu pentru el sunt interzisa.Dc? nu inteleg va rog ajutor el nu vrea sa zica mai mult doar ca eu pentru el sunt interzisa si nu vrea sa zica de ce. De multe ori am vrut sa imi vad de drum, ba chiar un an de zile nu ne-am mai vazut eu plecasem in alt oras cu facultatea dar nu l-am putut uita. Cateodata imi doresc sa il uit sa fac ceva dar chiar il iubesc foarte mult si nu pot sa renunt la el.Nu sunt o copila care confunda sentimentele sunt o femeie in toata firea si stiu ca as face orice pentru el chiar daca ar fi sa stau mereu alaturi de el doar ca prietena dar macar sa il stiu bine si sa il am aproape.Un lucru stiu sigur lui ii e frica sa iubeasca pentru ca a fost dezamagit odata si de aia a devenit ceea ce e acum.

3 răspunsuri:
| Zulicious a răspuns:

Esti interzisa pentru el datoria prieteniei voastre. O prietenie care, probabil s-a cladit intr-un timp destul de indelungat, si pe care el nu ar vrea sa o strice cu o relatie care ar putea, sau nu sa mearga. De asemenea prefera sa iti fie prieten pentru totdeauna, decat un fost iubit in viitor.

| Larisa32 a răspuns:

Trebuie sa ii dai increderea ca nu o sa ii frangi inima cum i s-a intamplat inainte, inainte sa se schimbe...
orice barbat aparent dur are in spate o femeie sensibila si intelegatoare in care se regaseste si pe el insusi.

| LenaELena a răspuns (pentru Larisa32):

Eu ii ofer toata in increderea si dragostea din lume acum doar in calitate de prietena/confidenta si el ma cunoaste si stie ma cunoaste poate mai bine ca oricine da nu inteleg incaptanarea lui cum zice el orice s-ar intampla oricat m-ar iubi eu ii sunt interzisa