| Aleksutzu a întrebat:

Buna all happy Eu am o prietena (Nu iubita ) Si ne placem unu pe altul, Dar eu cu ea suntem prieteni buni, Si imi e frica, daca o sa fiu cu ea... Nu o sa ma mai vada la fel, o sa ma vada ca pe iubitul ei si daca candva o sa ne despartim nu o sa ma vada la fel, o sa ma vada ca pe fostul straight face

Voi ce spuneti sa fac? sad Dau Funda. happy ( Sa NU spuneti sa o intreb daca vreau sa fiu impreuna cu ea straight face )

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca ti-e frica atunci nu ii spune nimic si ramai amic cu ea, dar merita sa incerci macar ca nu strica poate totul decurge perfect.

7 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Salut Aleksutzuu! Cred că cel mai bine ar fi să vorbești cu ea despre subiectul acesta. Să punctezi ca prietenia este mult mai importantă decât o iubire și să vezi ce spune. Dar deschide discuția la general, ca și cum nu ar fi vorba despre voi doi. Așa afli părerea ei șă poți aduce argumente pro sau contra.
Mari succese!

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Buna!
Cred ca iti e greu si nu sti ce sa faci.
Dar. daca nu risti, nu incerci sa-i zici, sau macar sa-i dovedesti ca o iubesti mai mult ca pe o amica... veti ramane pe veci amici :-)

| Mary_5158 a răspuns:

Si eu sunt de parerea ca ar fi bine sa ramineti asa cum sunteti, cel putin sa mai treaca ceva timp, stiu ca dorintele sunt multe si puternice, dar... daca iti e frica, atunci asteapta sa faca ea primul pas...rabdare

Răspuns utilizator avertizat
| NumePublicAnonim a răspuns:

Nu-i spune ca o iubesti, dar dovedeste-o!

| Străfunziu a răspuns:

Huoooo! Îmi distrugi speranţele.

| Barbiee_9768 a răspuns:

Cel mai simplu ( daca chiar sunteti prieteni buni) este sa vb sincer cu ea. Fata in fata...si sa afli ce parere are si ea crede-ma ca o sa te simti mai bine dupa ce vb cu ea sincerhappy:*dar sincer! sper sa te ajutehappy...pup:*