| anonim_4396 a întrebat:

Buna all...imi place de un baiat mai mic decat mine cu un an, o luna si 10 zile. el stie ca imi place de el. suntem la acelasi liceu numai ca eu am trecut in clasa a 10-a iar el intr-a 9-a. acum ca s-a terminat scoala credeti ca ar fi bine sa il invit eu in oras sau undeva ca sa ne cunostem mai bine? pentru ca in timpul scolii din cauza colegilor lui nu vorbea cu mine ca ei faceau panarama de el si el si-asa e mai timid. credeti ca m-ar refuza daca l-as invita in oras? nucred ca nu este intersat de mine dar pur si simplu nu prea ma baga in seama. se uita la mine putin cand ma vede dar nu mi-a vorbit niciodata. voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Invita-l, mai ales daca spui ca e timid, chiar daca te place, nu va face primul pas si traim in vremuri in care nu mai e anormal ca fata sa intrebe ceva.

| Demonull a răspuns:

Un an o luna si 10 zile, ce faci tu aici? da-mi repede si marimea la pantofi, camașă

| vlad89c a răspuns:

Eu zic sa il inviti, dar sa fiti singuri.
Daca e mai timid si nu da semne de prea mare interes, nu va face el primul pas.
Ce sa mai zic... invita-l si cunoasteti-va, indiferent de ce zic prietenii lui sau prietenele tale.

| schmoll a răspuns:

Buna...baiatul este timid mai ales daca este tachinat, cea mai buna solutie invita-l in oras, fiti doar voi 2 si vorbiti pe indelete, cat despre refuz sincer nu cred, probabil te place dar e timid, panarama care s-a facut de el se poate sa-l fi descurajat, da-i incredere in el...mult succes, sper ca te-am ajutat putin, o zi excelenta sa ai

| mariana2000000 a răspuns:

Citeste asta si vezi raspunsul :
http://specialromania.com/

;)