| ankk007 a întrebat:

Buna all! :-) Imi puteti spune va rog cum se numeste acea pilula care se ia pentru a se scapa de o sarcina nedorita prin urinare si cam cat ar costa? Dau funda! Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

E ilogic si stupid ce spui tu. In primul rand nu exista o pastila care te scapa de sarcina, sau cel putin nu una pe care o gasesti in farmacie la liber. In al doilea rand urina se elimina printr-o gaura iar sarcina/menstruatia/copilul iese pe alta gaura, e o notiune de anatomie ce nu ar trebui sa lipseasca din cultura ta generala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o pilula care sa elimine asa cum zici tu. Exista pilula de a doua zi, eficienta in primele 48h de la contactul sexual si mai exista avortul medicamentos.

Avortul medicamentos costa cateva sute de lei si se administreaza exclusiv de catre ginecolog, pentru ca pot aparea complicatii. Cauta pe site-ul Marie Stropes mai multe detalii.

| NickName01 a răspuns:

Oricum trebuie sa stii ca este o pilulă avortiva. Începutul unei vieţi celulare umane este deja facut.

Asta se intampla la acest gen de pilule...

| cllaudDia a răspuns:

Se numeste pilula de a doua zi si costa undeva intre 60-130 de lei(depinde de farmacie).