| yonel321 a întrebat:

Buna all.:*In primul rand am 14 ani, imi place de o fata de 13 ani.De fapt o iubesc pe aceasta, si i-am zis de multe ori, iar ea nu crede, cel putin asa cred. Ea spune cateodata ca ma iubeste, cateodata chiar o cred, dar uneori nu ma baga in seama pe messenger, si vorbeste mai dur cu mine. Ce credeti ca este de facut, ca sa evoluezlaughing sa spun asa, adica sa fiu cu ea, cum trebuie sa vorbesc cu ea pe messenger si in fata, dati-mi exemple, mersi:*

Răspuns Câştigător
| KySyB3B3 a răspuns:

Poi in primul rand nu cred ca "o iubesti" poate o placi mult.sau poate ca vrei sa fii cu ea.si gandu asta provoaca o obsesie,trecand peste asta daca ea zice ca te iubejte.poate si ea te simpatizeza. daca vrei sa evoluezi incerca alceva,du-te cu ea undeva...e vacanta acum.o plimare intr-un parc e ok. spune-i ca nu o intelegi.dc zica ca "te iubeste" daca nu iti demostreaza,spune-i ca u tii la ea cu adevarat si ai vrea sa ii dovedesti,ca te gandesti cum ar sta lucrurile daca ati fi voi doi impreuna,ar fi alfel, ar fi super si iti si demostreaza daca tine la u cu adevarat, dupa ce ii spui asta incerca sa o pupi pe buze[e ceva mai usor.si mai ok pentru prima data.adica nu din prima sarut] dupa ce faci asta intreab-o daca vrea. daca zice ca se mai gandeste insemna ca nu vrea sa spuna direct da.si ca a2a zi o sa iti zica[probabil va crede ca e prea directa.pentru alti directa=osedata]daca zice nu, ramaneti prieteni[sau lupi pentru e]. sper ca te-am ajutat. fundita puppy dog eyes? pwpp>big grin

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Pai daca o iubesti asa de mult cheamo afara undeva seara doar voi 2 iai ceva un cadou si spune-i fata in fata ex(un trandafir) asa sigur te crede si isi da seama ca nu iti bati joc de eahappy

| php a răspuns:

Pai poate ea crede doar ca glumestihee hee adica eu mereu fac glume de astea cu amicii meihee hee cred ca ar trebui sa ii spui asta intre patru ochi cu toata seriozitatea si sa ii spui ca tie chiar iti place de eahappy si poate atunci vei afla si tu ce gandeste si eahappy

| Lucifer666 a răspuns:

Pustiu. ce spui tu aici e de filme SF. La 13-14 ani nu poti spune ca IUBESTI cu adevarat. La varsta asta nici nu exista acest termen. Iti place de fata, te gandesti tot timpul la ea, ai vrea sa-ti petreci tot timpul cu ea. DAR nu e asa cum spui tu : O IUBESC! Chestia asta apare in timp, dupa ceva timp de relatie.
Daca la varsta de 13 ani ea ti-a zis ca te iubeste. Spune-i direct, in fata sa nu te mai minta, sa nu creada pe urma ca esti fraierul ei si ca face ce vrea din tine. Hai, sa ai succesuri laughing

| Tudor_2273 a răspuns:

Daca vrei sa evoluezi mai treci prin fete si pe la 25 de ani o sa sa fii mai informat. laughing

| LiviuIonut a răspuns:

Mane aceeasi poveste am avut-o si eu cu o fata, ea avea 13 si eu 14.Cred ca i-am zis de 5-10 ori ca o iubesc, nimic draci. Iam spus daca vrea sa se comb cu mine dar, mereu zice ca nu stiestraight face