| anonim_4396 a întrebat:

imi place de o fata, si mereu vorbesc cu ea...desi si ea ma baga in seama, are si incredere in mine, nu stiu cum sa-i spun ca o iubesc, dar imi e ca ea va spune "Nu" si totul se strica...ce sfaturi puteti sa-mi dati?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa-i spui.
In felul tau,timid,vesel,curajos,nebun,pe neasteptate,oricum, dar sa-i spui.
Daca iti spune "nu", vei capata experienta si vei invata ca un refuz nu e un capat de tara, dar daca iti spune "da", gandeste-te cat de perfecta ar fi urmarea!
Ei?
Spune-i!

| CorinaReg19 a răspuns (pentru greece12):

Uneori mi-as dori sa existe un buton de like sa arat cat de mult apreciez ceea ce spui big grin

| greece12 a răspuns (pentru CorinaReg19):

Exista si se numeste "Evalueaza", sub fiecare raspuns.Al tau, al meu, al oricui!
Si ai o stiva de variante, TPU nu e fixisit-book cu "imi place" si "nu-mi place", mai indulceste durerea omului.
Ia sa te uiti!
laughing

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Incearca happy Trebuie sa ii spui, nu ai nimic de pierdut happy
Trebuie sa ii spui ca o placi sau ca o iubesti happy

Sincer, fara inhibitii happy

Bafta kiss

| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

Spune i ...nu ti taie nimeni gâtul laughing. totul se poate transforma in ceva foarte frumos, iar in caz ca refuza, sunt sigura ca nu se va schimba nimic între voi. oricum daca si ea te baga in seama, e un semn clar ca însemni ceva pentru eA... sper sa găsește curajul necesar si...fa o!

| Anysya12 a răspuns:

Buna! Mie, un baiat cand mi-a zis ca ma place mi-a zis asa: Mi-a trimis mesaj si ma tot intreba pe cine plac si enumera baieti si eu tot ziceam nu, dar pe el nu s-a enumerat. Dupa aia eu l-am intrebat pe cine place si am facut exact ca el si m-am enumerat si pe mine si asa am aflat unul despre altul ca ne placem, si mi s-a parut un mod dragut. Eu zic sa incerci, chiar daca e cu alta metoda si gandeste-te ca se pot intampla si lucruri mult mai rele decat sa te refuze! Multa bafta big grin