| iubi a întrebat:

Buna all! Sunt indragostita love struck, dar de cine nu trebiue crying. Este profu' meu de sport. Ce ma fac? Nu imi sta gandul la altceva, decat la el. crying crying crying crying Realizez ca nu este bine, dar nu mi-l pot scoate din minti. Ieri nu am facut romana, sh a intrat el la noi la ora si toata ora m-am uitat numai la el. love struck Apoi ultima ora aveam optional I. T. I, sh a intrat tot el. Sh in acea ora m-am uitat numai la el, sh ma observat, s`a uitat de cateva ori la mine, mi-a zambit iar apoi mi-a facut cu ochiul. Mai erau 10 minute si se suna de iesire, in clasa la mine era o vaza cu flori, iar el a luat o floricica de acolo si se juca cu ea, apoi ne-a intrebat pe toti ce face cu floarea aceea iar un cloeg i-a zis sa o dea unei fete... Atunci el s-a uitat la mine si mi-a zambit. Dupa ce s`a sunat de plecare, am iesit cu toti afara, eu m-am dus sa vb la telefon cu o prietena, el tot se uita dupa mine, dupa ce am terminat de vb, m-am dus unde erau toti colegii mei si cu el si m-a intrebat ce telefon am si mi la cerut spunand ca vrea sa vada ce muzica am pe el, insa el nu s`a uitat la muzica si si-a dat un beep dupa telefonul meu ca sa aiba nr meu. Dupa 30 de minute a venit si transportul cu care trebuia sa plecam. Ne-am luat la revedere de la el si am plecat. Dupa 2 ore ma suna profu, eu avand nr lui. Am vb sh m-a intrebat dc ma uitam asa insistent la el, i-am zis ce i s-a parut. Nu am vrut sa ii zic ca sunt indragostita de el. Astazi am avut ora cu el. Mai erau 5 minute si se suna de intrare, eu vroiam sa merg la magazin sa imi iau un pachet de tigari, i-am cerut voie si mi-a zis ca pot merge, dar singura fara vreo colega. Pe drum m-a sunat si m-a intrebat unde sunt, i-am spus ca mai am putin si ajung la magazin iar el mi-a spus sa il astept in colt ca vrea sa vb, l-am asteptat, am vb apoi m-am dus cu el cu masin sa ne luam tigarii. Ma last langa scoala ca sa nu ne vada cineva, iar inainte de a ma da jos mi-a spus ca ma place.big grin Dupa ore, mi-a dat msg si mi-a spus sa nu plec cu transportul ca ma invita la o cafea, am acceptat am mers la o cafenea din apropiere am vb mai multe iar la plecare m-a sarutat. love struck love struck love struck love struck Problema este ca eu nu ma mai pot concentra la ore, ce fac? Ajutati-ma va rog! Dau fundita. v-am pupat

19 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Iti faci probleme si tie si lui. daca afla cineva il da afara din invatamant

| AnonimA a răspuns:

laughingwtf,,,, tu te gandesti ca iti faci pbleme si lui si tie? cum adica iti stie nr de tell? nu stiu ca sa zic ai grija sa nu alfe nimeni

| Marynna a răspuns:

In primul rand nu ai precizat ce varsta ai tu si ce varsta are el, ceea ce este foarte important in situatia ta.Nu stiu ce sa iti spun, gandeste-te bine, iti faci probleme si tie si lui. El isi poate pierde locul de munca pentru asa ceva.Este posibil sa fii doar o aventura pentru el, doar o placere.

Daca vezi ca lucrurile nu evolueaza cum trebuie, atunci poate o varianta ar fi sa te muti la alta clasa unde nu e el prof, sau la alta scoala

Sper ca ti-am fost de foloswinking

| andradat a răspuns:

Cati ani ai ?

| pwp a răspuns:

Buna iubi!
m-am uitat la intrebarea ta si am zambit.
si eu anul trecut eram indragostita de proful de religie.
cand il vedeam ma inroseam la fata si incercam pe cat posibil sa ii ocolesc privirea.
pana la urma am facut rost de id-ul lui. dar din pacate el era logodit si fffoarte fidel. si nu cred ca se uita la o fata asa mica ca mine!
anul trecut a fost cel mai frumos an din viata mea!
l-am iubit pe acest profesor cum nu cred ca am mai iubit pe cineva vreodata!
dar din pacate diferenta de varsta de 17 ani isi spunea cuvantul.
din pacate acum nu mai imi e profesor, si simt ca nu prea mai are rost dusul la scoala.anul trecut mergeam cu mare drag la scoala. abia asteptam sa se termine weekendul pentru a il vedea iar!

scuze! am fost luata de val si nu ti-am mai raspuns la intrebare.
daca mie mi s-ar fi intamplat ce ti s-a intamplat tie as fi fost in al 9-lea cer!
eu zic sa mergi mai departe impreuna cu el. te place, il placi... ce mai e de zis? ooo! acum am vazut ca te-a si sarutat! deci e serioasa treaba!
Succes!

p. s=am o mica curiozitate:cati ani ai u, respectiv cati ani are el
multumesc anticipat

| Christina a răspuns:

Scumpa, renunta! iti faci si tie probleme si ii faci si lui.Stai cu baietii de varsta tabatting eyelashes

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, nu imi vine sa cred ce citesc aici. Sincer, nu cred ca este elev care sa nu se fi indragostit de unul din profesorii lui. Ce ma intriga in toata povestea asta e ca profu``mai da si el apa la moara``, te incurajeaza sa continui. Cum adica sa te lase de la ora sa mergi sa-ti cumperi tigari. Alo!, domn profesor! Tutunul dauneaza sanatatii. Ai grija ca nu se stie unde se poate ajunge in situatia ta. Macar sti ceva despre familia lui? Poate are pe acasa vreo cativa copii. Citesc si recitesc postarea ta si vreau sa cred ca e o poveste care s-a nascut in capul tau si nu este adevarata. Cum adica sa-ti trimita mesaje sa-l astepti dupa ore? Cum adica sa te sarute? Heloo! E profesorul tau si nu un coleg de scoala. Trezeste-te pana nu e tarziu si cauta sa te indragostesti de vreun coleg de scoala si nu de profesori. Ce va mai urma? Intrebari de genul M-am indragostit de preot in timp ce eram la biserica? oare si el ma iubest? Eu consider ca un profesor trebuie sa-ti fi un parinte, un indrumator spiritual si nicidecum iubit. Pa

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Vai vai fetelor, nici nu a inceput bine scoala si deja aveti fantezii cu profii vostri...mda...faina treaba.

| NothingImportant200 a răspuns:

Cati ani ai? Cati ani are el?

| MaDuTzA_9669 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun e proful de sport totusi
dar eu spun ca daca iti place cu adevarat mai incearca sa te intalnesti cu el sa vezi ce fel de persoana e in afara orelor si cand ai sansa spune-i cal placi oricum sa nu te duci chiar pana in panzele albe cu el lasa sa mai treaca timpu va mai intalniti mai iesiti si apoi decideti amandoi ce e bine

| Domyno a răspuns:

Pai draga mea Bafta, in primul rand, chiar daca e gresit dar asta este, ce vrei sa faci, stii bine ca ti-a spus ca te place si el, si nu te-a certat sa uceva de genul asta! Sincer cand eram intr-a 10-a profa mea de romana plecase sa-si dea doctoratul nu stiu pe unde, si a venit o tipa noua in locul ei, era tinerica avea 25 de ani parca, chiar daca era tanara (stiu ce se spune despre profii tineri, ca nu's buni la nimic) stia romana, de nota 14, stia sa se faca ascultata si respectata! Iar eu am ramas cu limba scoasa dupa ea, vreau sa spun ca m-am imprietenit cu ea la culmne, deci o iubeam :X:X:X, si faza a fost ca a facut o excursie de 3 zile si logic ca am mers si eu, si ea statea intr-o pensiune cu elevii astia de-a 11-a si a 12-a si eu in alta, cu, colegii, si imi amintesc ca era noapte, si m-a sunat, ca avea nr meu si mi-a zis sa ma furisez sa nu ma vada diriga si sa merg la ei. Cand am ajuns acolo am fost cam intimidat de cei mai mari care se credeau buricul pamantului, dar prin intermediul ei si laudandu-ma in fel si chip m-am imprietenit imediat cu cei din jur! Din pacata, nu am ajuns chiar sa ne sarutam cum ati facut voi laughing, dar am adormit langa ea, pot spune ca a fost de ajuns!big grin Partea proasta a fost ca, diriga a aflat, si a facut tot posibilul sa o alunge din liceu (avea o adevarata influenta in liceu), pentru ca dupa spusele dirigintei "acest gen de relatii nu sunt permise"! Am crezut ca s-a suparat pe mine dar nu a fost asa, oricum spusese ca desi tine mult la mine si la clasa mea trebuia sa plece! Nu am mentionat ca ea fusese casatorita si divortase, si mai avea si un copil de 5 anilaughing Deci oricum era imposibil, dar ma rog dragosta adolescentina, ce sa-i faci nu? Na ca ti-am povestit tottongue

| overdose90 a răspuns:

Ciudata treaba! Si el iti tine in seama, asta ma mira. Nu stiu daca e tanar proful tau, dar de fapt nici nu conteaza, s-a auzit de multi profi care cauta eleve...dornice.

Gandeste-te in primul rand ca nu ai cum sa fii cu el.Cine stie, poate e insurat si are si copii. Oricum nu ai cum sa fii cu el, asa ca incearca sa eviti contactele cu el.

Eu una sunt sigura ca el a observat ca il placi, si acum profita de asta. Nu are cum sa iasa ceva bun din chestia asta, asa ca ar fi bine sa eviti sa il mai privesti, sau sa ii raspunzi la telefon. Nu il mai baga in seama, pentru ca nu ajungi nicaieri cu sperantele astea.

Ai grija de tine, sa nu cazi in plasa unui adult dornic de experiente cu minore. Si inca o chestie, daca il vei respinge in continuare, dar el te va cauta, poti anunta un diriginte, sau parintii si vei scapa mai usor de el.Ai grija mare, si oricum...nu te incurca cu el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsta isi spune cuvantul. nai mentionat ce varsta aveti fiecare asa ca nu putem da nici noi foarte multe detalii, insa TPU te ajuta f multhappy. Poi eu te sfatuiesc sa nu continui, nu se stie ce are in "cap". Plus ca el este adult si din ce am citit inteleg ca si u esti destul de maricica dar nu un ADULT. Uite sati povestesc ceva am auzit-o si eu(nu cunosteam nici pe profesor nici pe "victima" dar iti voi spune). O eleva la fel ca tine sa incurcat asa cu un profesor(parca era de sport, dar nu are nicio legatura cu tine). Ea a ramas putin dupa ora de sport si poc^. Va spun direct ce s-a intamplat:eleva aceea a ramas insarcinata, a fost obligata sa avorteze, iar profesorul a fost dat afara din invatamant. Daca nu ar fi fost profesorul tau si ar fi fost mai de varsta ta ar fi mers relatia.Insa totusi mai bine nu incerca fara supararesad.
Sanatate si respect 2 all!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, uita sfatul meu incearca sa afli mai multe despre el si nu-l lasa sa se apropie foarte tare de tine chiar daca il placi si el pe tine.
Si la noi e un prof se sport care a terminat in vara facultatea si e titular la noi la liceu e frumos si toate fetele sunt topite dupa el inclusiv eu si el tine mult la mine, ma ajuta la tot ce tine de sport, ma priveste sincer doar pe mine. Dar nu o sa fim impreuna pana termin liceul mai bine zis pna intru la facultate, dupa nu stiu ce se va intmpla acu e important sa termin si anul asta cu premiul intai. Eu sunt la un liceu sportiv iubesc sportul.
Ma inteleg bine cu el si cand e nervos pe baieti din clasa nu e dur cu mine imi vorbeste cu caldura si calm. El tine la mine si cel mai probabil fiindca sunt foarte buna la materia lui si fiindca vreau sa ma axez pe ea mai ales pe volei sau inot. Probabil el te place fiindca esti buna la materia lui sau incearca sa vorbesti cu el despre problema asta. Dar tu concentreazate pe scoala tu trebuie sa iti spui ''Nu pana nu temin liceul si intru la facultate nu ma incurc cu el si punct vom fi doar amici. De abia stept sa incep la facultate la anul. Eu sunt si cea mai frumoasa din clasa am castigat premiul miss boboc deci. Sfatul meu e sa te concentrezi pe scoala si dupa sa te incurci cu el atat sper sa iti fi fost de ajutor. Pa, Pa

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

NU e bine.Stai cu burta pe carte.INVATA caci cu asta ramai in viata nu cu amintirea ca ai fost impreuna cu un profesor...

| ckdjckj a răspuns:

E viata ta si poti face ke vrei cu ea, dar ai grija pe urma sa nu suferi. Te pup si ai grija de tine!:*winking

| dedeya_1210 a răspuns:

Cati ani are el si cati ani ai tu? nu stiu eu cred ca ai putea sa te concentrezi si la ore si la iubiti dar totusi pe mine ma tulbura varsta

| alexuza a răspuns:

WTFrolling on the floor)

fratestraight faceuni sunt "profitori"winkingsh dac thu arati bine poate sa te pacaleasca sh sa te ftoh go onsh dupa sa ramai cu gura cascataoh go oneo sp sa nu ai increderewinkinge prea ciudatthinking mai inti testeazal sa vezi ce ganduri are sh ce vreawinking

| iubi explică:

Eu am 16, el 24