| Sakura_7901 a întrebat:

Am 11 ani si de la 9 ani imi curge din vagin un lighid galben albicios...nu miroase urat nici nu ma mananca. E normal? Nu mi-a vanit ciclul
Va multumesc!
happy:d

Răspuns Câştigător
| sicklove a răspuns:

Da este foarte normal asa se intampla la inceput:-J incepi sa te maturizezi:*

7 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

E foarte normal

| Rebecca a răspuns:

E perfect normal. Nu iti fa griji

| alonet a răspuns:

Tine cont ca vaginul si ochiul se curata singure. nu sunt fata sa le stiu care cum, dar ciubercile micozele si alte chesti de genu nu tin cont de varsta. vorbeste cu mama ta sa te duca la ginecologie sau ce ceva persoana matura de incredere, daca nu ai curaj, gandeste-te ca oricum trebuie sa ajungi pe acolo mai degaraba sau mai tarziu

| fluturas a răspuns:

Da, este foarte normal e secretie vaginala, din cate stiu eu dureaza toata viata, iti vine inainte de menstruatie cu un an -doi, si cred ca ar fi mult mai bine dava ai vorbi cu mama ta despre chestiile astea happy este persoana care te poate ajuta cel mai binewinking

| wannabe a răspuns:

Uneori corpul uman poate fi scarbos big grin
deci e normal laughing

| lavynika a răspuns:

Da, este secretie vaginala si apare inainte de menstruatie cu 1 an 2.

| LadyAngel2 a răspuns:

De obicei, după 2 ani de la scurgerea aceea albicioasă apare și menstruația, deci e ceva absolut normal.