| andrutzic a întrebat:

Buna am 12 ani si un baiat m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el; imi place de el da nu stiu daca e varsta potrivita. plzzz ziceti-mi funa

Răspuns Câştigător
| cristina_6683 a răspuns:

Hei

1)calm

2) si eu am tot 12 ani, stiu ca unii ti-ar zice ca esti prea mica, ca traiesti copilaria dar cateodata nu poti

3) mie nu mi se pare nimic ciudat in asta

4) daca m-ai ai intrebari da-mia add la teeooo_98 si te voi ajutawinking

5) bafta :* nu te lasa condusa de altii, ci de inima ta big grin

13 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Intr-adevar esti mica, dar cu toate astea ai putea fi cu el.
Daca iti place si asta iti doresti, atunci de ce nu?
Sincer acum, dragostea nu tine cont de varsta. Dar e alegerea ta ce vrei sa faci.

| Cypronge a răspuns:

Varsta de 12 ani e varsta la care fizicul precum si psihicul tau e intr-un stagiu continu de dezvoltare, mai poti astepta pana vei fi ceva mai bine pregatita, bucurate de copilaria ramasa.
Dar cand va veni ziua in care iti vei face o relatie de natura sexuala tine minte sa iti pui partenerul sa poarte un prezervativ pentru a fi sigura ca nu iei o boala cu transmitere sexuala dar si pentru a nu avea o sarcina nedorita, de mentionat ca poti ramane insarcinata si daca este primul contact sexual, chiar daca persoana nu a ejaculat inauntru.
Ai grija de tine ceau.

| TąNyą a răspuns:

Ai doar 12 ani, toată viaţa înainte cu cât începi mai devreme cu atât e mai rău şi vei avea inima zdrobită devreme. şi vei suferi.

Mai bine mai aşteaptă 2 ani :p n-au intrat zilele-n sac şi poate atunci vei găsi un băiat bun pentru tine.

Ai grijă de tine şi de şcoală

Sănătate.

T.

| Corina a răspuns:

Cu parere de rau trebuie sa-ti spun ca la 12 ani nu e tocmai varsta potrivita pentru a avea un prieten in sensul de iubit. Poti rade si glumi cu toti baietii, poti fi amica cu toti, dar prietena (iubita) cu niciunul. Mai ai putina rabdare, caci esti mica inca si ai viata inainte si deci timp din belsug de prietenii si de iubire. Acum, nu mi-o lua in nume de rau, dar invatatura ar trebui sa fie pe primul loc in viata ta. Iti doresc tot binele din lume, sanatate, bucurii si sa fii iubita (dar peste vreo doi ani)! Sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*
Poi daca el te'a intrebat iar tie iti place de el de ce sa nu incerci?happy
Oricum o data si o data tot o sa vina vremea cand va trebui sa ai prietenhappy
Eu spun sa ii accepti propunerea si vezi cum te simtihappy
Daca iti place ramai cu el, iar daca nu te simti in largul tau poti oricand sa te desparti de elhappy

Successslove struck
Fundita?hee hee:*

| Xonia a răspuns:

La 12 ani nuprea are ce sa se intample.Eu zic sa accepti, nu are ce sa se intamplehappy

| alina44 a răspuns:

Stii cum se spune, dragostea nu are varsta. Daca il placi, eu zic sa fii cu el, nu ai nimic de pierdut, scumpo:* Oricum, exista un inceput pentru toate, nu? DaCA el te place, tu il placi, puteti fi impreuna, eu zic sa nu te mai gandesti la varsta...Chiar daca la 12 ani...esti inca o copila, dar daca relatia asta te-ar face fericita, incearca! Bafta:*

| Mariaa20 a răspuns:

Eu spun ca prima data. sa fii tu sigura ca te place.sa il pui la o incercare.sal pui pe prietenul /prietena lui cel/cea mai bun/buna sa il intrebe daca tine cu adevarat la tine. daca spune da.eu zic sa te pui cu el.macar 3 zzile si sa vezi cum se comporta. daca nu iti place cum se comporta spune-i in fata:*. funda?

| Andra974 a răspuns:

Eu as zice ca nu. dar nu stiu. Faci ce iti zice inima. Daca crezi ca esti pregatita sa ai o relatie fa-o... dar daca nu, spune-i ca poate alta data, momentan vrei sa fiti doar prieteni buni. :* asta tine doar de tine

| MyTzZy a răspuns:

Daca iti place de el de ce sa nu incerci? Eu tot la 12 ani am avut primul prieten. Sucess si nu tine cont de ce zic altii ca esti prea mica.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca crezi ca esti pregatita, nu vad sa fie o problema.happy insa.sa nu se ajunga prea departewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu chiar nu ai altceva de facut? Eu zic sa mai astepti macar pana la 18 ani, pana atunci savureaza copilaria si nu iti strica viata.

| one a răspuns:

Ce sa zic da pentru mine prima dragoste a fost pe la o varsta mai mica deci da e varsta potrivita sa stai cu el daca iti doresti atat de mult mult noroc