| Andreea077 a întrebat:

Bună, am 14 ani și am sâni mari și când ma duc la școală toata lumea se uita la mine, e adevărat ca ma duc fără sutien sau bustiera. Ce ar trebui sa fac în privința asta sa nu se mai uite colegii/colegele lung la mine?

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ia-ti sutien si sanii tai vor sta cuminti si la locul lor.
Faptul ca ii lasi liberi e o provocare pentru cei din jur, sanii salta la fiecare pas, apropoul sexual pare evident, in concluzie nu te mira ca toti te privesc si chiar iti pun mana pe sani.
Un sutien sau o bustiera este solutia pe care o cauti.

| darrio2007 a răspuns:

Se pare ca totusi iti place sa fii admirata.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Este simplu. Trebuie sa porti bustiera. Nu mi se pare un look prea dragut sa fii fara sutien sau bustiera, indiferent de anii pe care ii ai, pentru ca se vede. Ce poti face este sa discuti cu cineva despre treaba asta ca sa se poata lua masuri, in special ca zici de faptul ca un coleg te-a pipait. Nu este normal si trebuie sa inceteze aceste lucruri.

| Violleta2022 a răspuns:

Andreea077 este rusinos sa minti!
Azi spui ca ai 14 ani, dar acum 1 saptamana aveai 16 ani, iar acum 3 luni, aveai 15 ani.

Doar cateva zile in urma spuneai asta:

"în 22 Februarie | Andreea077 a întrebat:
Bună, am 16 și as vrea sa va spun ca am o colega de clasa care e trans și parca as vrea și eu și as dori un sfat dacă e bine sa fac și eu operația."

"în 5 Decembrie 2021 | Andreea077 a întrebat:
Salut. Am 15 ani..."

https://www.tpu.ro/utilizator/absexe/intrebari/

| sierra1 a răspuns:

Eu cred că tu VREI să le atragi atenția, așa-i?

| Andreea077 explică (pentru sierra1):

Nu prea

| sierra1 a răspuns (pentru Andreea077):

Eu cred că da deci nu e cazul să te "plângi"

| Emilian65 a răspuns:

Pune-ti sutien sau bustiera si atunci colegii sau colegele nu se vor mai uita lung dupa sanii tai.

| Andreea077 explică (pentru Emilian65):

Un coleg mi-a si pus mana pe sâni menționez ca sunt clasa 8

| Andreea077 explică (pentru Emilian65):

Și nu mai știu ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poarta o bustiera. Sutienul ridica sanii si astfel vor parea si mai mari. Bustiera e cea mai indicata.

| gogugogugogu a răspuns:

Poarta sutien, altfel "risti" sa provoci erectie la colegi si profesori.