| delicioasatha a întrebat:

Am 14 ani.si vreau sa va povestesc prima mea iubire. dupa care vreau sa-mi da-ti sfaturi!
Deci.Nu am mai avut nici un prieten inainte de:Era asta vara in august si 2 prietene de ale mele sau dus sa se intalneaska cu 2 baieti. Una dintre prietene avea 13 ani si umbla cu un baiat de 18 ani.Eu nu m-am dus cu ele ca nu am vrut si ca eram sigura ca nu aveam ce face, dupa care am luato pe sora prietenei cealaltei si am mers si noi in locul acela.eram aman2 pe o bicicletalaughingsi cand am ajun acolo era prietenul lui cealalta prietena a mea si fratele lui baiatul de 18 ani.Il cheama Seby. si avea 14 ani.(pe fratele baiatului de 18 ani). Se uita adanc la mine si eu nu-l bagam in seama. dupa care a 2 zi il pune pe fratiso sa'i ceara nr meu de tel lu prietenasa.si i lo dat.si mo sunat mi-o zis cine ii si eu vb numa la misto cu el. mie imi placea de un alt baiat care tot in ziua aia o inceput sa ma bage in seama:XDeci nu la'm bagat in seama pe sebi.eram topita dupa un alt baiat.si a doua intalnire o fost prin septembrie, chiar cu o zi inainte sa inceapa scoala.Atunci sebi tot incerca sa ma pupe si eu nu vroiam.Si de atuncia tot so tinut de mine pana prin ianuarie(de precizat! cu baiatul dupa care eram topita nu am rez nimiclaughing). In ianuarie iar ne'am intalnit si nu la'm pupat.Deci.si intr'o seara m-am gandit eu ca sa'mi bat joc de el.si mi-am facut un id de fata si mi-am batut joc de el.si am continuuat sa fac asta vreo 2 luni de zile si el eu zis odata ca o iubeste pe fata aia.si mie mi-o venit sa plangcryingcryingcrying. dupa care o urmat luna martie:X:X:Xsi at mo sarutat prima oara.in ziua de 21 martie 2010:X:X:XCand m-a sarutat am simtit ca sunt in al 9'lea cer:Xam vb cu el 13 zilelaughingpentru ca el mi-a spus ca nu mai vrea sa fie cu mine.si din clipa aceea plangeam aproapre in fiecare searacryingcryingcrying(ca o proastalaughing. si dupa ce ne'am despartit eu am inceput sa vb cu alti baieti.si ne'am m intalnit dar nu ne'am facut nimic. dupa care acum in august am mers la baie si ceilalti or placat si noi am ramas aman2.si op inceput sa se prefaca ca ma arunca in apa.bla bla bla.si mo luat in brate.eu am plecat o venit dupa mine.ma pipaia.laughingbla bla bla.eu nu am m zis nimic.am plecat acasa si pe mess mi-o zis ca daca vreau sa ma impac cu el.si am zis ca da.cu scopul te imi bate joc de el.si de at nici el nu mi-o mai zis nimic.si nici eu lui.si acum nu stiu ce sa mai fac? habar nu am? dati'mi va rog un sfat! multumesc:*

Răspuns Câştigător
| evoke a răspuns:

Tu crezi ca e frumos ceea ce faci? straight face Poate baiatul acela chiar tine la tine, si tu vrei sa-ti bati joc de el. Iar acum ne ceri sfatul pentru ca el nu a mai vorbit cu tine. straight face
Ma rog, poate o sa-mi dai stupid sau ceva da na. Nu-mi pasa. oh go on
Tu te-ai gandit macar o secunda ca baiatul acela chiar ar putea tine la tine? Nu prea cred. Daca ai fii tu in locul lui, cum te-ai simti? Ca persoana pe care o iubesti sa se fi bagat cu tine doar pentru a-si bate joc de sentimentele tale? Eu cred ca nu te-ar face deloc fericita lucrul acesta. oh go on
Poate atunci cand s-a despartit de tine, a avut niste pitici pe creieras, si se uita dupa alta fata, si apoi si-a dat seama ce a pierdut.
Totusi... sfatul meu e sa nu-ti bati joc de el. Daca nu mai vrei sa fii cu el, mai bine spune-i. Macar asa va suferi, dar dupa ii va trece. Pe de alta parte, daca stai cu el doar pentru a-ti bate joc, iar el la un moment`dat sa afle, il va durea mult mai tare.
Acum... e decizia ta. :]

12 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

1) Eşti un copil care nu ştie ce vrea
2) Sunt copilării ceea ce povesteşti tu şi nu au niciun sens
3) Vorbeşte cu el dacă ai alt scop înafară de a-ţi bate joc de el, dacă nu lasă-l în pace.
Baftă!

| andradat a răspuns:

Esti proasta de bubui.hee hee

| bOse a răspuns:

Esti trista, go @ bb

| remus a răspuns:

Canicula face ravagii!

| sdfgsdf a răspuns:

Esti o mucoasa de 14 ani, gasesteti altceva de facut nu sa iti bati joc de sentimentele altora!

| MichaelJJackson a răspuns:

Uite sfatul meu:1.Ai fost la scoala vreodata? 2.Invata sa scrii.3.Las-o balta ca-ti face ala fundu mare

| yodeiutza96 a răspuns:

@MichaelJJackson : dati o palma si iesi te rog eu laughing)

| delicioasatha explică:

Pai tocmai ca la inceput nu'mi placea de el.si dupa aceea eram inebunita dupa el:X...si eu nu'mi mi-am batut joc de l.tocmai ca el si'a batut joc de mine.si recunosck ca am si eu o vina. da nah! Asta e! 1oriqm mersi:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda nu-i bine ce faci si eu am facut ceva de genu dar dupa aia m-am indragostyt de aceea persoana si atunci el cand a aflat a mi-am batut joc de el nu a mai vr sa fie cu mine... dar la tine nu stiu ce sa zioc dar nu-i bine poate l-ai raNIT incearca sa vb cu el si sal cunosti mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca a tinut la tine, dar nu mai tine, greseala ta a fost ca te-ai facut ca esti alta fata, si ai mai gresit cand nu l-ai pupat si te-ai comportat ca si cum nu-l placi! iar eu am facut aceeasi greseala cu pupatul si cu bagatul in seama, dar nu am facut greseala de a ma preface ca sunt alta fata, l-ai facut sa-si piarda iubirea! pa si alta data sa ai mai multa grija!

| HellGuard a răspuns:

TPU e facut pentru alte scopuri, nu sa intre toate cretinele sa povesteasca ce viseaza noaptea, ai intr-adevar un sfat de cerut?
Atunci fa-o, da fa-o cu cap sa intelegem ce vrei.

| PeeTeeK a răspuns:

laughing esti moldoveanca? laughing uite...nici eu nu sunt prea mare, am 15 ani jumate da` totusi la 14 ani nu aveam mintea ta.thinking Adica sa spui ca iubesti pe cineva la 14 ani->e foarte aiurea aia nu e dragoste! Nici eu nu am descoperit cu adevarat ce inseamna "iubire", suntem inca prea mici.Eu asa consider! E prea devreme pentru dragoste. Da! poti sa spui ca iti place mult cineva, ca tii la el dar nu ca il iubestithinking parerea meawinking in fineoh go on astea sunt copilarii xcumwinkingMie cand imi placea mult un baiat si nu mai eram impreuna si eu vroiam sa ne impacam mereu gandeam asa : ce rost are? xcum trebuia sa ne despartim odata si odata doar nu era sa ma marit cu elthinking micile "relatii" de acum sunt destinate doar sa-ti cladeasca caracteru` si ca sa nu ne plictisim inca nu poate fi vorba de iubirewinking