| MaDuTzA_9669 a întrebat:

Buna am 15 ani am un prieten ma iubeste mult ca l-am testat in privinta cu tot sil iubesc enorm sunt pregatita m-am documentat destul spuneti-mi si mie e bine sa-mi incep viata sexuala? adica imi e sa numi afecteze sanatatea

Răspuns Câştigător
| madalinaaa89 a răspuns:

''cora'', de ce sperii fata? intr-adevar, corpul nu e bine dezvoltat, insa, cancerul de col uterin, sarcina, precum si ''alte boli'' se iau numai daca nu se protejeaza, adica daca nu folosesc prezervativullaughing
mandy, sanatatea nu are cum sa ti-o afectezewinking toata treaba este sa fii sigura ca el vrei sa fie ''primul''winking

Take care!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca te-ai fi documentat un pic macar, ai fi vazut ca inceprea vietii sexuale inainte de 17 ani si jumatate creste de 9-10 ori riscul de cancer de col uterin.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu, nu e bine.
la 15 ani nu esti bine dezvoltata si poti face cancer de col uterin...ca sa nu mai zic de riscul de a avea o sarcina nedorita si alte boli

deci... sfatul meu este sa-ti vezi in continuare de copilaria ta si lasa prostiile... spre binele tauwinking

| foxi a răspuns:

Eu zic ca nu-i bine, mai asteapta ca o sa fii dezamagita! Se produc si unele modificari in corpul tau!

| andreea_9470 a răspuns:

Cred ca daca te simti pregatita, da poti sa-ti incepi viata sexuala... dar sfatul meu este sa te protejezi tot timpul.niciodata nu poti stii ce se poate intampla

| robu a răspuns:

Nu-ti afectezi nimicbig grin

| DianaG a răspuns:

Pana la urma o sa faci ce vrei, dar nu e cazul acum sa-ti incepi viata sexuala, ai doar 15 ani. corpul nu e dezvoltat complet, mai asteapta, daca e sa fie baiatul asta, o sa te astepte pana cand o sa fie si sanatos sa iti incepi aceasta etapa din viata ta. nu te pripi, stii cum e vorba aia "graba strica traba".