| atuncicandsoarelevarasari a întrebat:

Buna! Am 16 ani iar iubitului meu i-a murit la intrare la primul act sexual? Sa inteleg ca a fost din cauza stresului?

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

S-a emotionat.
Astepta,probail,de destula vreme sa se intample acest lucru,isi facea planuri singur,vise,si atunci cand chiar s-a trezit in fata faptului implinit s-a blocat de emotie.
E lipsit de experienta si, poate, se temea si ca nu va fi la inaltime.
Intelege-l, toti au trecut prin asta, se poate intampla oricui!

| mgtow a răspuns:

Poate i-a murit pentru ca esti minora

| atuncicandsoarelevarasari explică (pentru mgtow):

Tot 16 are si el si crede ma am curu mai mare ca colacu de la veceu

| VoidEternal a răspuns (pentru atuncicandsoarelevarasari):

Poate îi place prea mult cât de feminină, finuță și de elegantă în exprimare ești și nu a putut să pângărească un asemenea înger.

| alexalx1234 a răspuns (pentru VoidEternal):

Stai linistit ca e troll

| Jeonghyeo a răspuns (pentru atuncicandsoarelevarasari):

Asta inseamna cumva ca esti goated with the sauce, after being busted down (Sexual Style) by a quirked up white boy?

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca si-a adus aminte de varsta ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Este de asteptat la 16 ani, fiindca este inca foarte micut si apoi, lipsa de exeperienta sexuala, emotiile, masturbarea excesiva, toate pot duce la lipsa erectiei.

| Emilian65 a răspuns:

Da. Asa se intampla la majoritatea celor care fac sex prima oara. Vei vedea ca incepand cu al doilea numar totul va fi ok.

| Marius22222222222 a răspuns:

Spune-i condoleanțe pentru deces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De aici și zicala: " sa îți moara la întrare " da, sau de la emoții.

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
In primul rand, atentie mare la varsta. Daca el e major, il poti baga in mari belele, prin faptul ca tu esti minora. Poate ajunge sa faca si puscarie pentru corupere de minori si sex cu minori. Fiti responsabili!
In al doilea rand, nu este singurul baiat/ barbat caruia i se intampla asta.
Din cauza dorintei de a fi la inaltimea asteptilor, a superexcitatiei, multi barbati patesc ca nu pot avea erectie sau nu pot mentine erectia pentru a intretine relatii sexuale cu partenera lor.
Un preludiu mai lung ar putea ajuta. Fie sa va jucati mai mult, sa va atingeti mai mult unul pe altul, intr-un joc al explorarii trupurilor, sau daca tu vrei sa incerci, subliniez, daca vrei sa incerci, stimuleaza-i oral zona penisului.
Spun din experienta. Mi s-a intamplat si mie si inca mi se intampla sa nu pot mentine erectia pentru sex cu partenerele. Depinde foarte mult si de ea. Ajuta-l sa se relaxeze, sa nu fie stressat, incordat. Sa fie relaxat, sa stie ca nu razi de el daca nici data viitoare nu reuseste sa intretina actul sexual, ci ca esti acolo sa il ajuti. Un sprijin pentru el.
Daca tot persista situatia, iti sugerez sa mergeti la un psiholog care are competente pe viata sexuala (sexologie) si viata de cuplu. Pe mine m-a ajutat. Se numeste anxietate de performanta situatia aceasta.

| gogugogugogu a răspuns:

Ori din cauza stresului, ori nu-l exciti, fizicul tau nu-i face "scanteie"... Nu te umili facandu-i sex oral, daca baiatul nu are erectie natural atunci poate e mai bine sa schimbi partenerul.

| Grigoore5 a răspuns (pentru gogugogugogu):

Dar cum adica "'te umilesti"? Este si sexul oral o forma de satisfactie! Culturealizeaza-te mai mult...

| gogugogugogu a răspuns (pentru Grigoore5):

Satisfactie de care si pentru cine? Orgasm sigur nu are ea facand asta.

| CristianPetre2002 a răspuns:

Se poate să fie stresul