| DanielaDeny5 a întrebat:

am 16 ani jumate, sunt virgina...
Ce e naspa e ca am inceput de ceva vreme sa ma masturbez.
Se poate intampla ceva rau daca fac asta?

Răspuns Câştigător
| a2dr33ad33a a răspuns:

Nu daniela;* NUH ARE CE SA SE INTAMPLE ::* stai linistita...masturbarea este natural si sanatos de a te elibera de tensiunea sexuala practicat de majoritatea oamenilor de ambele sexe.Este un mod bun de a invata cum reactioneaza sexual fiecare dintre noi. Femeile care pot ajunge la orgasm prin masturbare au mari sanse sa ajunga la orgasm si cu partenerii lor iar barbatii care se pot masturba 15 - 20 de minute fara sa ejaculeze nu sunt predispusi la ejaculari premature. Stimularea organelor genitale ale partenerului este de asemenea numita masturbare si este o parte importanta a actului sexual.
sper ca te-am lamurit te pup :*

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca o faci des nu mai simti nimic cand o faci cu unu.

| s3byk91 a răspuns:

Nu se intampla nimic rau. va creste dependenta, si va creste placerea. Crede-ma cautati unul si e mult mai bine.
bafta

| Catalin150396 a răspuns:

Cum te masturbezi straight face?happy

| Fortune a răspuns:

Orbesti si-ti apar bube

| alex16tm a răspuns:

Nu vrei sa vezi cum e ceva real? te deflorez eu daca vrei. am experienta. laughing

| sebysebastian a răspuns:

Da.faci otita se umfla maseaua si o sa te doara mana si in plus o sa vezi cu mana cu care exersezi o sa fie mai lunga ca cealalta

| 23partyboy a răspuns:

Masturbarea nu este altceva decat o modalitate de ati cunoaste mai bine corpul si de ati aduce placere, nu ti se poate intampla nimic rau, nu da dependenta si nici nu iti influentiaza in mod negativ psihicul

| WizKhalifaa a răspuns:

Nu se va intampla nimic rau laughing
Ma bucur ca ai curajul macar pe net sa zici asta, femeile nu prea o recunosc.
Dar totusi ai invatat sa te masturbezi "bine"? Ai orgasm sau doar te joci pana te plictisesti?

| lacrimanegru a răspuns:

Nu patesti nimic