| Mirela2000de a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa imi incep viata sexuala. Problema e ca am hipotrofie labiala ( labiile mici sunt prea mari). Si imi este rusine...
Amandoi suntem virgini si, nu stiu, m-as simti rusinata intr-un fel. Voi ce credeti despre asta? FUNDAA

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

16 ani nu este vârsta ideală sa incepi viata sexuală, mai asteaptă pina după 18 ani. Cel mai bine este după casatorie sa faci dragoste alături de sotul tau.

| ania a răspuns:

Mai bine aşteaptă până la căsătorie, aşa e cel mai bine să fiţi virgini amândoi, nu cu amintiri intense şi din alte relaţii sexuale.

| Alejay a răspuns:

Cea de jos se foloseste nu se priveste neaparat, daca functioneaza si tu te simti bine, nu ai de ce sa fii rusinata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Te asigur ca nici un barbat nu va fi deranjat de dimensiunea labiilor respective, deoarece un clitoris proeminent care in permanenta iese in evidenta intre labiile mari este chiar apetisanta si induce dorinta de a fi mozolita. Ti-as sugera ca la aceasta varsta sa-ti incepi viata sexuala prin inlocuitorul de sex real si anume prin petting. Va permite sa ramai in continuare virgina dar in acelasi timp sa ai experinte si senzatii similare cu cele oferite de sexul real si orgasmele dorite de orice fata/femeie. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Hipotrofie e când le ai prea mici.
Dar nici nu contează cum le ai- important e să funcționeze „ansamblul" cum trebuie; restul e așa de puțin important... Ca să nu mai spun că suntem destui cărora ne plac mai ales labiile și clitorisul mai mari decât media.

| neutrino a răspuns:

Fii linistita, el nu va realiza acest lucru, va fi ocupat cu altceva decat sa se holbeze la pasarica ta.

| Emilian65 a răspuns:

Nu trebuie sa te rusinezi cu ce ti-a dat mama natura.

| Lawliet14 a răspuns:

Ai doar 16 ani. Si da, se numeste "hiper-". Nu e nicio rusine daca te iubeste, crede-ma! Problema insa e varsta.

| Negoiu a răspuns:

Se numeşte hipertrofie labială şi crează disconfort psihologic. Ar trebui să mai astepti cu viaţa sexuală, părerea mea. Aşa eşti tu, nu se poate modifica decât prin intervenţie chirurgicală, cine te place, te place cum eşti şi nu-i musai să-şi bage cineva nasul acolo!

| Mad1 a răspuns:

Mai asteapta cativa ani pana s-a iti incepi viata sexuala deoarece la varsta ta baietii cauta doar distractii..si daca nu poate se va termina relatia cat de curand si poate vei simti apoi nevoia s-a o faci cu umatoru si urmatoru ..viata e lunga o s-a ai timp si de asta.

| SallAll112 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa incepi mai tarziu nu asa devreme

| Dragoslav1997 a răspuns:

Sincer mie imi plac labiile mari... depinde de el

| satanguard a răspuns:

Când începi e problema ta, dar nu ar trebui sa te simti rusinata sau mai stiu eu cum...sunt lucruri mult mai grave decât ce ai tu...don.t sorry be happy

| Andreea_Maria_1996_AnUe a răspuns:

Eu sunt de parere ca daca te iubeste o sa inteleaga