| ZuZaTha26 a întrebat:

Buna am 16 ani si mi-am inceput viata sexuala de la o varsta frageda...credeti ca am facut bine?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai facut rau

| EvilThoughts a răspuns:

Fiecare persoană are dreptul să aleagă vârsta la acre să afcă acest pas, dar de preferat ar fi să fie cât mai târziu și cu o persoană la care chiar ții.
Ai început devreme, ceea ce nu e foarte bine.
Vei avea relații de lungă durată pe viitor și partenerii tăi nu vor aprecia acest lucru.
Cu toate acestea, fi demnă și nu te lăsa călcată în picioare de nimeni- aparent există bărbați care cred că dacă nu mai ești virgină nu mai valorezi nimic.
Mult noroc.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai făcut bine :(
TREBUIA să mai AŞTEPŢI!

Viaţa sexuală TREBUIE începută DUPĂ 18 anişori!

Dacă o începi mai devreme, evident că RISCURILE sunt mult mai MARI!

Principala cauză a CANCERULUI de col uterin este "debutul precoce al vieții sexuale" - vezi detalii la linkul :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Cancer_de_col_uterin

http://www.sfatulmedicului.ro/......evreme_750

http://www.csid.ro/health/cancerul-de-col-uterin-2780272/

http://www.ginecologie.ro/......fault.aspx

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Nu esti nici prima si nici ultima femeie de 16 ani, iar daca ai facut bine numai tu poti sti.

| Radu284 a răspuns:

Ce inseamna varsta frageda? 7 ani? 12? 16?

| Hakuouki a răspuns:

De ce nu ai intrebat inainte? Crezi ca daca intrebi acum te facem noi virgina la loc sau iti vei da pumni in cap daca zicem ca nu ai facut bine? Acum asta e, s-a intamplat si mergi mai departe, viata nu se opreste la tine.

Răspuns utilizator avertizat
| BlitzLikeXd a răspuns:

Daca ai 16 sau 17 ani ai facut bine ca unele incep la varsta ta viata sexuala happy daca ai id de mess marius_fan_Arsenal sa vorbim happy

| FrumoasaTa a răspuns:

Nu cred ca ai facut bine. Viitorii tai iubiti nu o sa aprecieze asta, dar oricum!
Daca tot ai inceput, da-i inainte! Dar nu fi proasta si nu o face cu orice pampalau care nu te merita! Fii desteapta!

| danielut a răspuns:

Mai pune burta pe carte!

| Cricutz a răspuns:

Da

| Valentino46Rossi a răspuns:

E ok... Altele pe la 13 ani si-o baga pana nu mai pot.Crede-ma.E perfect ok...

| ChiupaChiupacabra a răspuns:

"Varsta frageda" fiind care, tot 16 ani? Ei bine, acuma, daca tot ai inceput-o, nu mai conteaza daca ai facut bine sau nu... Deci, de acum incolo, da-i inainte! Timpul inapoi nu se mai poate intoarce, asa ca sa ne bucuram de prezent si de viitor! happy

Nici remuscari nu-i cazul sa ai, pentru ca acum e prea tarziu pentru dinacestea, in general, genul acesta de intrebare, pe care ai pus-o tu se face inainte de a incepe viata sexuala, nu dupa, cu mult.

Si oricum, ai inceput-o pentru ca asa ai simtit. Toti avem o viata si avem dreptul sa o traim cum vrem, asa cu nu apleca urechea la gura rea a lumii.

Ce a fost, a fost, acum putem doar privii spre un viitor luminos pe toate aspectele, chiar si cel privind viata sexuala, numai sa ai grija la protectii si la boli!

Succes si distractie placuta!kiss

| rexxi61 a răspuns:

Daca ti-a placut viata e bine dc nu daca nu-ti placea nu faceai/