| oanaoana1995 a întrebat:

Buna am 16 ani si-mi place unu baiat cu doi ani mai mare nu stiu cum sa-i spun.Noi vorbim putin ne salutam vb prin sms pe mess dar cand ne intalnim nu zicem nimic unul catre celalalt doar ne zambimhappyazi de exemplu am mers la strand si el lucra acolo i0am trimis sms cu ce face mi-o raspuns dupa am mai vb putin si cand am intrat in strand am trecut e langa el mi-a facut foarte discret cu mana si a zambit deoarece era putina distanta si nu putea sa salute. Oare e prea timid? ne-am mai intalnit de cateva ori zi si iar doar ne-am zambit si se uita insistent dupa mine ce sa fac? i-am trimis sms sa vina la plimbare o zis ca nu vinehappy ce sa credthinking mie imi place f mult de elhappy:X

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Baiatul te place dar timiditatea il omoara.
Ar fi indicat sa-i spui ca-l placi, dar e si mai bine, din cauza ca e timid sa trimiti pe prietenul comun sa-l intrebe daca te place si vrea sa fiti impreuna.Cum si prietenul comun e baiat si baietii vorbesc altfel intre ei si tu vei afla adevarul si el nu va avea vreun motiv sa fie timid.
Succes!

| Aylee a răspuns:

Posibil sa fie foarte timid, de ce nu faci tu primul pas?

| Micuţa a răspuns:

Draga Oana! E ceva evident ca ii place de tine. Probabil e mult prea timid ca sa iti spuna asta. Probabil nu vrea sa afle ca tu il placi... din anumite motiv. Asta e a doua varianta. Dar eu cred ca e timid. Dar e ceva sigur : ca te place! kiss SUCCES!

| BecauseOfYou a răspuns:

Pai pareria mea te place foarte mult pe primul plan ar fi ca e foarte timid si te place foarte mult si in al doilea rand sa'r putea sa ii fie rusine cu tine... intrebal mai bine sa regreti ce ai facut decat sa regreti ce nu ai facut si te-ai gandi cum e happy

| oanaoana1995 explică:

Si cum sa-l intrebam pe mess ar fi o cale? sau mai bine direct? m-am gandit sa-l pun pe un prieten sa-l intrebe deoarece avem un prieten comun si m-am gandit sa apelez la elhappy

| oanaoana1995 explică:

De luni cand ne vedem la scoala saluta nu mai are treaba daca este in preajma prietenilor ca pana acum ba mai mult face deferite chesti sa-mi atraga atentia dar din mers nu se opreste sa vb de ce?!happy

| oly_7105 a răspuns:

Pai din moment ce te-o refuzat cand l-ai chemat la plimbare inseamna ca nu vrea ceva cu tine.gandeste-te cum ar fi daca un baiat pe care tu nu il placi te-ar invita undeva? ai merge? eu cred ca nu din moment ce nu vrei sa fi cu el si nu vrei ca lumea sa te vada in preajma lui. sfatul meu e sa te indepartezi pana n u va fi prea tarziu si vei ajunge sa il iubesti si sa suferi enorm.bafta!:*

| amy1513 a răspuns:

Incearca sa vorbesti mai mult cu el. Incearca sa aflii daca te place. Incearca sa fi sincera si directa.

| iulyluvy a răspuns:

Lasal sa ii fie dor de tine nu ii mai da nici un semn cand treci pe langa el nu il baga in seama fal sa te doreasca mai mult! si devino fata rebele si comportateca o diva.Credema il vei imblanzi cu din astea.A si nu te lasa nefardata sau nearanjata.SUCEESS