| EuElyEla99 a întrebat:

Hey TPUhappyAm nevoie de ajutorul vostruhappy

Am fost la gradinita (deci acum destul de mult timp), cu un baiat. Acum, suntem in aceeasi scoala (dar, nu in aceeasi clasa). Cand ne intalnim, ne salutam etc...dar, a cam inceput sa-mi placa de >el:".

Acum 2 seri cand veneam de la scoala, eram cu inca 2 colegi si cu o colega in masina, si m-am intalnit cu >el:" si se uita foarte insistent la >mine:". Cand am coborat, a coborat si el la aceeasi statie, si cauta un subiect de discutie cat am mers putin pe joshee hee...

Acum, intrebarile mele sunt:

1. Cum imi pot da seama daca ma place sau >nu:"

2. Cum ii pot arata ca eu il plac (si foarte multhee hee)

P.S. Eu sunt mai timida de felul meu...deci nu ma puneti sa-l intreb direct.

P.s2. Dau fundahappy
P.S3. Amandoi suntem clasa a7a.
Scuze pentru categorie dar, este cea mai vizitatahappy

7 răspunsuri:
| Eschimoasa a răspuns:

Buna,

Incearca sa vorbesti cu el de cate ori ai ocazia, poate faceti schimb de numere de telefon, de id-uri de mess, daca aveti prieteni comuni iesiti impreuna la un suc...
Asa veti putea sa va cunoasteti mai bine.
Cum iti dai seama daca te place... daca te priveste lung, daca iti urmareste gesturile si privirea, daca, mai apoi te va invita sa iesiti cu gasca sau voi 2 in oras, daca vorbeste unei prietene de-ale tale despre tine, daca te cauta in clasa ta...

Sper ca te ajuta parerile mele. happy

| EuElyEla99 explică (pentru Eschimoasa):

Schimb de id-uri de mess, am facut dejahappy dar, prieteni comuni nu avemsadno talking...in clasa, nu ma cauta, ca deja s-au scos unele zvonuri despre noi, prin scoala...straight face

| Eschimoasa a răspuns (pentru EuElyEla99):

La ce fel de zvonuri te referi?
Crezi ca aceste zvonuri i-a influentat atitudinea fata de tine?
Pe mess vorbiti?

| EuElyEla99 explică (pentru Eschimoasa):

Pai...a scos o colega de-a mea, un zvon ca "noi (eu si el) am fi impreuna"laughing. Dar, nu este adevarat. Dar, eu il plac de mai mult timpblushing...de atunci, cand ne intalnim prin scoala, evitam sa mai vorbim mai mult pentru a nu scoate alti "destepti" alte zvonuriI don't want to see. Dar, cand ne intalnim pe strada sau cand suntem numai noi, vorbim.
Pe mess, nu prea vorbimsad adica, de multe ori, as vrea sa-l bag in seama dar, nu o facsad parca ceva ma retine...nu stiuthinking

| Eschimoasa a răspuns (pentru EuElyEla99):

Tu ce crezi? El te place asa cum il placi tu?
Daca nu comunicati si daca nu petrceti timp impreuna nu sa puteti sa legati o prietenie.
De ce te deranjeaza zvonurile aparute in scoala daca il placi si vrei sa fii cu el?

| EuElyEla99 explică (pentru Eschimoasa):

Nu ca ma deranjeaza aceste zvonuri dar...in finehappy Nu stiu daca si el ma place dar, asta vreau sa afluhappy si cum ii pot arata ca si eu il placthinking

| OtiliaOty a răspuns:

O da cea mai vizitata