| mylife415 a întrebat:

am 16 ani, sunt in clasa a X a si nu am avut niciodata prieten.Sunt sociabila,urata nu sunt,proasta nu sunt.. care ar fi motivul pentru care nici un baiat nu se simte atras de mine? Si mi-au placut cativa baieti, dar ei nu ma placeau pe mine.Acum imi place de colegul de clasa,cum il cuceresc? Cum sa ma imbrac, cum sa ma comport?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa fii prietena cu el propunandu-i asta dar dragostea nu este acelasi lucru. Probabil ca ai un fel de comportament mai dur. Se vede ca esti inteligenta. Scrii mai corect de cat majoritatea analfabetilor care se exprima pe acest site. Daca esti si frumoasa eu nu mi-as face griji. Mi-as face intai o cariera buna si apoi as gasi unul care sa ma merite.

4 răspunsuri:
| Giulia97Anna a răspuns:

Si eu sunt exact in aceeasi situatie.Si eu am 16 ani si nu am avut un prieten pana acum.Insa nu stiu cum as putea sa te ajut sad Ai putea totusi sa-mi dai facebook-ul tau pe privat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E fix vârsta potrivită. Nu te lua după retardații care spun că sunteți fără viață socială că sunt niște retardați. Poți să trăiești și toată viața virgină sau fără vreo relație, nu e treaba nimănui, e stilul tău.

Legat de incompatiblitate, se întâmplă din mai multe motive. Ori nu vă potriviți ca idei, ori ești tu mai sobră, ori nu ai dat de băieți potriviți.
Fii deschisă, ascultă-i, glumește (ridică starea de bună dispoziție), dar nu te oferi pe tavă, fii totuși rezervată în ceea ce dezvălui despre tine și de cum le acorzi atenția.

Mie-mi pari ok, dar nu te cunosc, deci prefer să nu te flatez că după devine mai rău. Dacă dai numai de boi, atunci ar fi cazul să cauți pe altcineva, altundeva...

| AnkaAncuta a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine straight face dar e bine sa stiu ca nu sunt singura.

| Deac_Alex_1994 a răspuns:

Da-mi numele tau de facebook si te ajut