| Anonim1073 a întrebat:

Am 18 ani si imi place foarte mult de o colega de clasa. De vreo 2 luni am inceput sa vorbim mult mai mult pe fb lucruri legate, in general, de scoala si o ajut mereu atunci cand imi cere ajutorul pentru ceva, insa vreau sa fac primul pas si sa discutam si alte chestii...problema ar fi in abordare, avand in vedere ca sunt o fire mai timida si mi-e frica sa nu ma refuze sau sa zica ceva de genul "mai, te-ai obraznicit". Tragand cu urechea la ceea ce mai vorbeste cu alti colegi, ea are o parere buna despre mine si apreciaza ca o ajut tot timpul. Niste sfaturi, va rog?

1 răspuns:
| LeZizu a răspuns:

Poti la inceput sa o mai intrebi de ce filme a mai vazut ca vrei sa vezi si tu unul, despre muzica, sa deschizi subiecte in legautra cu ce sti ca ii place.
Daca zice "mai, te-ai obraznicit" inseamna ca nu e nimic de capul ei.