| Anonim1073 a întrebat:

Am 18 ani si imi place foarte mult de o colega de clasa. De vreo 2 luni am inceput sa vorbim mult mai mult pe fb lucruri legate, in general, de scoala si o ajut mereu atunci cand imi cere ajutorul pentru ceva, insa vreau sa fac primul pas si sa discutam si alte chestii...problema ar fi in abordare, avand in vedere ca sunt o fire mai timida..Niste sfaturi, va rog?

2 răspunsuri:
| Bestia98 a răspuns:

Trebuie sa fi cat mai sincer cu ea, fara emotii, si sa vorbesti din suflet. Curaj omule, succes!

| Unicornmtfk a răspuns:

Pai ..eu zic sa ii spui ce simti.Eu in locul tau as profita de un moment in care suntem singuri..si i-as spunee ceea ce simt sau ai putea intr-o zi sa o invit la o plimbare si sa ii dai un buchet de trandafiri crede-ma ca o va impresiona. si spune-i ceea ce simti. Si daca nu reusesti. asta e dar sigur o vei impresiona si ea va acceptaa..fii sincer si scoate si tu la o cafenea s-au ceva...bafta :3funda?