| Anonim1073 a întrebat:

Am 18 ani si imi place foarte mult de o colega de clasa. De vreo 2 luni am inceput sa vorbim mult mai mult pe fb lucruri legate, in general, de scoala si o ajut mereu atunci cand imi cere ajutorul pentru ceva, insa vreau sa fac primul pas si sa discutam si alte chestii...problema ar fi in abordare, avand in vedere ca sunt o fire mai timida. Tragand cu urechea la ceea ce mai vorbeste cu alti colegi, ea are o parere buna despre mine si apreciaza ca o ajut tot timpul. Niste sfaturi, va rog?

1 răspuns:
| Arnold2893 a răspuns:

Vorbeste cu ea, bate apropouri legate la o posibila relatie, dar pana atunci invit-o in oras, duceti-va la un suc, la o plimbare, in functie de preferinte.
Incearca sa fii tu insuti, nu te schimba pentru nimeni si nimic.
Sunt sigur ca vei reusi asa!
Mult succes.