| Flutu19 a întrebat:

am 19 ani si am o problema, daca se poate sa-mi raspundeti: ma vad cu iubitul meu la fiecare 2 saptamani, dupa ce facem dragoste(fara prezervativ) ma ustura foarte tare, ca sa-mi treaca fac un dus fierbinte, asta se intampla doar prima data, dupa ce repetam actul sexual nu ma mai ustura. ce se intampla?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil ai o infectie genitala, mergi la ginecologul tau pentru a vedea cauza si a primi tratament potrivit. E posibil ca si partenerul tau sa aiba nevoie de tratament, in functie de agentul care a determinat infectia.

| bustamante a răspuns:

De accord cu Brigaela! Dupa cum suna ai o cistita infectioasa ori esti purtatoare de clymydia! Urgent la Dr.Ginecolog amandoi ca nu strica sa va etalati organele genitale in fata unui doctor ginecolog sa vedeti cat de sanatoase sunt! Nu astepta sa devina stare acuta poti sa ajungi sa nu reusesti sa mai faci copii sau dupa caz poti murii! NU E DE JoaCa!

| Laura46 a răspuns:

Te vezi cu el o data la doua saptamani? si spui ca faceti dragoste? Iti spun eu ca pentru el e numai sex! Avand in vedere ca o face fara prezervativ pentru a se simti baiatul mai bine.Nu m-ar mira daca infectia ai luat-o de la el, si el de la altele...si tot asa.Mare greseala faci ca nu te protejezi!

| Flutu19 explică (pentru Laura46):

Suntem de un an impreuna,crede`ma nu e doar sex(stiu ce ex`uri a avut), si eu am decis sa o facem fara prezervativ, din moment ce iau Yaz(anticonceptionate)de mai bine 5 luni.

| Laura46 a răspuns:

Daca tu spui ca nu este el de vina si tu iei anticonceptionale.Se vede ca ai ales sa il menajezi pe el.nu trebuie sa fie nespalat ca sa aiba vreo infectie genitala draga mea! Sa se spele si de 10 ori pe zi, dar tu stii inainte de a a vea relatii sexuale cu el ca nu avea nimic? fiecare din noi putem avea infectii genitale de care sa nu avem habar.

| Flutu19 explică (pentru Laura46):

Da sunt 100% sigurahappy

| loOveeep a răspuns:

Ai o infectie. mergi la ginecolog te poate lamuri cu mai multe. sa nu iei pastile dupa ureche nu sunt bune. iei recomandate de medichappy

| CrazyTeenager a răspuns:

O fi vreun nespalat cu boli venerice.

| Flutu19 explică (pentru CrazyTeenager):

Nu este, stai tu linistitwinking. suntem impreuna de un an.asa ca. fara comentarii absurde