| Denybiele a întrebat:

Bună am 19 ani, sunt împreună cu iubitul meu de 2 ani si aseară a fost prima noapte in care am făcut sex. Spre dimineața când m-am trezit îmi era foarte foame,după ce am mâncat m-a luat cu amețeală si vărsături, deci ce ziceți voi? E posibil sa fi rămas gravidă dintr-o noapte?
Dau funda! Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

Daca v-ati protejat corespunzator, nu prea e posibil, iar daca nu v-ati protejat e putin probabil ca simptomele sa apara asa de repede. Probabil ai avut emotii aseara inainte de a se intampla si acestea s-au resimtit. Daca totusi vrei sa fii linistita asteapta 2 saptamani si fa-ti un test de sarcina.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca imaginatia tia jucat farse, frica de a fi gravida, frica causeaza un efect care te face sa simti multe in functie de cum vrei tu sa percepi realitatea

http://www.descopera.ro/......-ne-omoara

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca este posibil sa ramai gravida chiar din momentul intretinerii primului sex, cel de dezvirginare, dar acest lucru devine posibil doar daca nu s-a folosit nicio protectie si de asemenea DOAR DACA sexul a fost intretinut in PERIOADA FERTILA sau in ziua de producere a OVULULUI. Insa ca ai ramas insarcinata sau nu iti poti da seama doar daca menstruatia nu se va porni la data calculata, deci in nici un caz in ziua sexului sau in zilele urmatoare. Probabil starea de rau ti-a aparut fiindca te-ai ghiftuit si posibil si din cauza gandurilor prin care ti-ai pus intrebari privind posibilitatea aparitiei unei sarcini nedorite. In concluzie daca sexul a fost neprotejat, a avut loc in perioada fertila si daca partenerul a scapat chiar si foarte putina sperma in vagin exista toate sansele sa se formeze o sarcina.

| Emilian65 a răspuns:

Este prea devreme sa ma pronunt daca esti sau nu gravida. Foamea, varsaturile si ameteala sunt reactii ale organismului tau in urma primului act sexual cu iubitul tau.

| minrest a răspuns:

Chiar daca ai ramas gravida, simptomele nu apar acum. E normal insa ca corpul sa se resimta, pentru femeie e o schimbare mare. Numai excitatia sexuala mult ma puternica ca de obicei si poate explica multe.

| sofisis a răspuns:

Posibil normal ca este. Mai ales daca nu v-ati protejat, mai ales cand te dezvirginezi.
Ceea ce e strigator la cer este ca inca o data se confirma ca unora dintre voi NU ar trebui sa vi se permita sa faceti sex. Cum sa nu stii la 19 ani ca o sarcina NU se poate detecta asa...in juma de ora?
Pe bune acum. Scuza-ma ca sunt rautacioasa dar...pe bune. Ai 19 ani, nu 11.

Simptomele de sarcina apar dupa minim 5-6 saptamani, nu la 3 ore dupa ****i...

| Xpressurself a răspuns:

Peste noapte asa... nu apar astfel simptome. este nevoie de cateva saptamani. as spune ca se datoreaza tensiunilor pe care le-ai avut, probabil ca ai avut emotii mari, este o experienta noua. as mai spune ca este si o reactie specifica repulsiei, depinde si de ce anume ai simtit pe durata acestei experiente.

| Xpressurself a răspuns:

Si chiar asa...doi ani? bietul baiat, da l-ai lasat sa astepte nu gluma happy
la cata frica ai acumulat in tine pana ai avut curaj sa o faci nu ma mir ca ti-a fost rau.
aveti vreme sa recuperati de acum timpul pierdut. rasplateste-l acuma pentru ca te iubeste mult.

| Credor a răspuns:

Da, este posibil daca nu v-ati protejat dar poate fi si de la aia ca ai facut-o prima data asa a fost si prietena mea si nu a fost gravida, dar in orice caz fa-ti un test de sarcina. Mai bine decat sa pici in cazul ca nu poti face nimic!